Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

V květnu klesly podle Finventrum Hypoindexu průměrné úrokové sazby hypoték o další setinky na 1,89 %. To už asi překvapí málokoho, novinkou jsou však i rekordní objemy půjčených peněz.

Pozadu nezůstal ani Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. V květnu vykázal hodnotu 1,83 %, což je o 0,03 % méně než v dubnu a o 0,06 % méně než statistický průměr, který měří Hypoindex. „A zde se opět dostáváme ke starému známému faktu, že hypotéka pořízená přes hypotečního makléře se dá pořídit ještě levněji,“ říká webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a dodává, že lidé, kteří si vezmou hypotéku prostřednictvím renomovaného hypotečního makléře, mohou ušetřit téměř 20 tisíc korun při uzavření smlouvy na dvoumilionovou hypotéku se splatností 25 let a konstantních podmínkách. A to není zrovna zanedbatelná částka, ostatně ověřit si ji můžete na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka


O hypotéky je nebývalý zájem

V květnu si podle údajů Hypoindexu přišlo do bank pro hypotéku téměř 11 tisíc klientů, což je o 1 789 více než v dubnu. A bez zajímavosti není ani fakt, že zájem o hypotéky je vyšší než v zatím posledním rekordním měsíci červnu loňského roku. A přepsán byl i další rekord, tentokrát v objemu půjčených peněz. V květnu si klienti sjednali hypotéky v celkovém objemu 20,7 miliardy korun, průměrně si půjčili 1,911 milionu korun.
„Není divu, úroky jsou na historických minimech a navíc se banky těsně před začátkem platnosti nového zákona o spotřebitelském úvěru, který usnadní mimo jiné mimořádné splátky hypoték, snaží nalákat nové klienty především na výhodné delší fixace. Smlouvy sjednané před účinností zákona pojedou až do výročí fixace ve starém režimu,“ komentuje rekordní čísla Petra Horáková Krištofová.

Co je nového u hypotečních makléřů

Hypoteční makléři ve svém portfoliu hypoték nabízí několik novinek:
MONETA Money Bank (dříve GE Money Bank) zvýhodňuje Úspornou hypotéku. Nabízí nižší úrokové sazby a možnost uzavření hypotéky již od 300 000 korun. U Úsporné hypotéky se úroky klientům počítají pouze z rozdílu mezi výší zůstatku úvěru a zůstatkem na běžném účtu. Čím více má klient na běžném účtu, tím méně za hypotéku zaplatí, přičemž své úspory může využít až do výše 20 % nesplacené hypotéky. Úroková sazba se tak může efektivně snížit až na 1,48 %. Nabídka trvá do konce června.

Stavební spořitelna Wüstenrot přišla od 1. června s letní nabídkou Půjčky ProBydlení. Novinkou je snížení úrokové sazby na 4,89 % ročně u úvěru bez zajištění nemovitostí a bez akontace. U Půjčky ProBydlení si klienti mohou vybrat z pěti různých dob splatnosti 6, 10, 14, 18 a 22 let podle toho, jak vysokou měsíční splátkou chtějí zatížit svůj rodinný rozpočet. Od 15. června zvýhodnila stavební spořitelna zajištění úvěru u Půjčky ProBydlení poskytované na účely pořízení družstevního bydlení. Úvěr, který poskytne bez zajištění, činí pro jednu osobu v závazku až 750 000 korun a pro více osob až 1,5 milionu korun. Zvýhodněná úroková sazba platí do konce srpna.

ČMSS nabídne od 1. července nový tarif Aktiv, který zlevňuje řádné úvěry. Související pokles spořicí složky bude ČMSS kompenzovat bonusy pro pravidelné střadatele. S novým tarifem mohou klienti získat řádný úvěr za 3,5 %. Spoření u Lišky bude po dobu prvních šesti let nově úročeno sazbou 1,0 %, ze které 0,5 % tvoří základní sazba a 0,5 % bonusy, mezi 6. a 9. rokem spoření dosáhne bonus 0,7 %, po započtení státní podpory i všech poplatků tak klient získá roční výnos až 3,2 % po dobu šesti let.

Portfolio produktů Komerční pojišťovny se nově rozšířilo o majetkové pojištění MojePojištění majetku. KP, která patří do skupiny Komerční banky, nově nabízí pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti za způsobenou škodu. Unikátní je na české poměry konstrukce pojištění nemovitosti, kdy klient nestanovuje výši pojistné částky. Komerční pojišťovna klientům uhradí veškeré náklady, které vzniknou při uvedení poškozené nemovitosti do původního stavu. Z pohledu klienta tak nemůže dojít k nepříjemné a nečekané situaci, tedy podpojištění nemovitosti (pojistná částka je nižší než skutečná hodnota nemovitosti).

A ještě jedna novinka, se kterou se tentokrát vytasila Česká národní banka. Od října nebudou podle doporučení ČNB banky moci poskytovat již 100% hypotéky. Limit bude stanovený na 95 % hodnoty nemovitosti (LTV). Od dubna příštího roku se limit maximálního LTV sníží na 90 %. Uvažujete-li o 100% hypotéce, máte jednu z posledních příležitostí obrátit se na naše hypoteční makléře a nechat si 100% hypotéku vyřídit.

 

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka