Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,40 %     Brokerindex: 5,25 %    Úspora:  80 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Další absolutní rekord na sebe nenechal dlouho čekat. Jak ukázal Fincentrum Hypoindex, průměrná sazba hypoték klesla z březnových 1,97 % na 1,94 % v dubnu.

Historicky nejnižší hodnotu vykázal také Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. V dubnu se prodávaly hypotéky se sazbou 1,86 %, což je o 0,06 % méně než v březnu. „Praxe jasně ukazuje, že hypotéka pořízená přes hypotečního makléře je stále levnější, než statistický průměr,“ říká webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a dodává, že kdy jindy požádat o hypotéku, když ne teď? Vždyť ti, kteří pořídí hypotéku prostřednictvím renomovaného hypotečního makléře, mohou ušetřit v průměru 23 tisíc korun při uzavření smlouvy na dvoumilionovou hypotéku se splatností 25 let a konstantních podmínkách. A to není málo. Ověřit si lze snadno na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

I když podle dat z Hypoindexu si v dubnu do bank přišlo pro hypotéku o 333 lidí méně než v březnu a celková objem půjčených peněz se také snížil, vhodné nemovitosti z trhu mizí stále rychleji. A také zdražují. Podle HB Indexu vzrostly ceny bytů v prvním čtvrtletí o necelá dvě procenta (meziročně o 7,1 %), pozemky si připsaly 1,2 % a ceny rodinných domů jedno procento.
„I proto bych neváhala a s vyřízením hypotéky neotálela. Klient, který uvažuje o 85% hypotéce a má dostatečnou bonitu, má nyní velkou šanci dostat se na sazby ještě nižší, než ukazují průměrná čísla,“ doporučuje Petra Horáková Krištofová.
Podle informací od hypotečních makléřů se mění taktika klientů týkající se preference fixací. Pětiletá sice stále vede, ale místo tříleté volí lidé stále častěji fixace sedmileté, případně ještě delší. „Není se co divit, takhle nízké sazby nevydrží věčně a klienti si chtějí nízké splátky pojistit na co nejdelší dobu,“ míní Petra Horáková Krištofová.  

Nové produkty u hypotečních makléřů

Pěkná hypotéka, nová akční nabídka Hypoteční banky, dává klientům možnost získat úrokovou sazbu 1,89 % s možností fixace na 3, 5, 7 či dokonce 10 let, a to pro všechny úvěry na bydlení ve výši nad 1 milion korun s LTV do 70 % včetně a také bez poplatků za sjednání a správu úvěru.

Česká spořitelna snížila úrokové sazby hypoték pro fixace 3, 4, 5 a 8 let. Klienti si tak mohou zajistit nízkou sazbu, a tím pádem i nízkou splátku na mnoho let dopředu. Nově lze tedy pořídit hypotéku s fixací na tři a čtyři roky od 1,99 % a pro fixaci na pět a osm let od 1,79 %. Úroková sazba fixovaná na 10 let se nemění a je od 1,89 % ročně. Hypotéka je bez poplatku za vyřízení, umožňuje čerpání na výstavbu bez faktur, nabízí službu Variabilita splácení (možnost přerušení splácení, odkladu i na začátku splácení či změny výše splátek v průběhu) a službu Mimořádné splátky.

Dalšímu snižování sazeb a vylepšování služeb se nevyhýbají ani menší banky. Například Wüstenrot hypoteční banka snížila úrokové sazby o 0,15 %. U Hypotéky Refin tak lze nyní získat sazbu 1,49 % ročně, klasická hypotéka pak začíná na 1,59 %.
U Fio banky dosáhne na nejnižší úrokové sazby více žadatelů, slevy totiž platí pro zájemce o hypotéku do 80 % hodnoty nemovitosti, dříve 70 %. Kromě toho banka navyšuje slevy z úrokové sazby, refinancování přináší úlevu 0,4 %, koupě nemovitosti 0,3 % a sleva 0,1 % za objem je nově dostupná pro hypotéky nad 1 milion korun (dříve nad 2 miliony). Novinkou je také možnost snížit si měsíční splátky pomocí Hypospořicího konta, které je nově zdarma, nebo možnost kdykoliv mimořádně splatit jakoukoliv výši hypotéky, klidně i celý úvěr najednou, a to zcela bez poplatků. Tato výhoda se nevztahuje na splacení z důvodu převedení hypotéky do jiné finanční instituce. Zájemci o vlastní bydlení si nově mohou ve Fio bance sjednat k hypotéce i pojištění schopnosti ji splácet. Díky tomu získají slevu 0,2 % z úrokové sazby, která je tak nyní dostupná již od 1,39 % ročně.

Který hypoteční produkt je optimální právě pro vás, vám rádi sdělí naši hypoteční makléři.

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka