Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2023

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,8 %     Brokerindex: 5,7 %    Úspora:  45 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Růst úrokových sazeb hypoték nabral slušné tempo. Zrychlovat bude i v dalších měsících.

Podle ukazatele Fincentrum Hypoindex vzrostla v září průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů o dalších 11 bazických bodů a ustálila se na hodnotě 2,43 %. Oproti srpnu, kdy průměrná hypotéka podražila o 9 bazických bodů, nabírá růst úrokové sazby na rychlosti. Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték poskytnutých vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, vykázal v září hodnotu 2,3 %. „Oproti statistickému průměru tak mohou klienti, kteří se svěří do rukou zkušeného hypotečního makléře významně ušetřit. Například u hypotečního úvěru na tři miliony korun se splatností 25 let, zaplatí jen na úrocích o nezanedbatelných téměř 60 tisíc méně,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. A to není jediná úspora. Vybraný hypoteční makléř vybere pro klienta tu nejvýhodnější nabídku, zvládne také zajistit specifické výhody a řešení související s konkrétní klientovou rodinnou a finanční situací. O úspoře času nemluvě. Konkrétní úsporu je možné jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

„To, že úroková sazba dále poroste zrychleným tempem, je v současné chvíli jisté. Ostatně už dnes se nabídkové úrokové sazby bank nebezpečně přibližují čtyřem procentům. Každá ušetřená koruna je pak při sjednání hypotéky prostřednictvím hypotečního makléře hodně cenná,“ připomíná Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Rekord byl dosažen. Navzdory klesajícím počtům a objemům

Údaje Fincentrum Hypoindexu ukazují, že v září banky uzavřely 9 602 hypotečních smluv za téměř 30,6 miliardy korun. Přestože objem poskytnutých hypoték ve srovnání se srpnem klesl o 10 % a počty o 8 %, meziročně objemy vzrostly o téměř 40 % a počty o 22 %. Platí tedy, že v porovnání s loňským rokem jsou letošní čísla rekordní.  

Za první tři čtvrtletí letošního roku banky poskytly hypotéky v celkovém objemu 323,35 miliardy korun, což je ve srovnání s loňskými devíti měsíci (173,38 miliardy korun) téměř 90% nárůst. Loňský celkový objem 254 miliardy korun letos překonal hypoteční trh již v červenci. Kam až se celková letošní čísla vyšplhají, ukáží následující měsíce. Možná se dočkáme i překročení hranice 400 miliard korun.

Poměrně překvapivý by se mohl zdát mírný pokles průměrné výše poskytnuté hypotéky. Z dat Fincentrum Hypoindexu vyplývá, že průměrná hypotéka poklesla o necelých 46 tisíc korun na 3,184 milionu korun. Historie však ukázala, že takto zanedbatelný pokles neznamená obrat trendu. Ceny nemovitostí totiž neklesají, spíše stále mírně rostou.

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Česká národní banka na konci září splnila očekávání a razantně zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 % na 1,5 %. Není tedy divu, že hypoteční banky zareagovaly okamžitě a jejich nabídkové sazby už překročily tříprocentní hranici. Skupina ČSOB zvýšila v září sazby pro tří, pěti a sedmiletou fixaci o 0,3 procentního bodu a od konce října o dalšího půl procentního bodu, u nejčastěji využívané hypotéky s pětiletou fixací a 80 % LTV bude úroková sazba začínat na hodnotě 3,59 % ročně.

Úrokovou sazbu nižší o dvě desetiny procentního bodu získají klienti skupiny ČSOB, pokud Zelenou hypotéku či Zelený meziúvěr použijí na pořízení nízkoenergetického bydlení. Česká spořitelna v říjnu zvýšila úrokové sazby hypoték a Hypoúvěru od Buřinky v průměru o 0,4 %, u fixace na 8 let bude nově začínat na 3,14 % ročně.

A zdražování ještě není konec. Zatím vše nasvědčuje tomu, že bankovní rada opět zvýší sazby na listopadovém zasedaní, a to pravděpodobně o půl procentního bodu na 2 % a hypoteční banky jistě nezůstanou pozadu, na konci roku by se jejich nabídkové úrokové sazby mohly dostat ke čtyřprocentní hranici.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře