Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - březen 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 4,15 %     Brokerindex: 4,0 %    Úspora:  75 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Po teplejších letech se ukazuje současná zima v pravé síle. A podobně je na tom i hypoteční trh. Podle údajů Fincentrum Hypoindexu v prosinci zmrzla i průměrná úroková sazba hypoték, zůstala na listopadové hodnotě 1,77 % ročně.

A jak ukončil rekordní rok 2016 Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů?
„I v posledním měsíci loňského roku byly sazby v praxi nižší, než vykazuje statistický průměr a opět se ukázalo, že lidé, kteří si požádají o hypotéku prostřednictvím zkušeného hypotečního makléře, mohou výrazně ušetřit,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

hypoteční kalkulačka


I když se v prosinci hodnota Brokerindexu mírně zvýšila, zůstává s hodnotou 1,67 % celých 10 setin procentního bodu nižší než průměr. Konkrétně tedy klient, který si vezme například dvoumilionovou hypotéku se splatností 25 let a konstantních podmínkách prostřednictvím hypotečního makléře, zaplatí o téměř 30 tisíc korun méně. Ostatně úsporu si můžete ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

Prosinec rekordní listopad nepřekonal

Přestože v minulých letech byl prosinec co do počtu sjednaných hypoték a objemu hypotečních úvěrů měsícem nejsilnějším, loňský poslední měsíc roku se proměnil v běžný měsíc. Podle dat z Hypoindexu si novou hypotéku sjednalo v prosinci 8 684 klientů, což je o 5 702 hypotečních smluv méně než v listopadu.

A pokles hlásí i objemy sjednaných hypotečních úvěrů. Celkem byly sjednány hypotéky za 17,67 miliardy korun, což je o více než 12 miliard méně než v listopadu. I když by se na první pohled mohlo zdát, že je to pokles obrovský, musíme si uvědomit, že právě listopad byl extrémně rekordní a překonat ho již pravděpodobně nebude možné. „Na poklesu zájmu se podepsal i nový zákon o spotřebitelském úvěru, který vešel v platnost právě v prosinci, a tím pádem si zájemci o nové hypotéky pospíšili a požádali o hypoteční úvěr už o měsíc dřív,“ dodává Petra Horáková Krištofová.

Co nového u hypotečních makléřů

Začátek roku zamrzl i v nabídce hypotečních bank. Žádné převratné novinky a akce se nekonají. Česká spořitelna dodržela svůj slib a od poloviny ledna 2017 zvýšila sazby hypoték. Sazby pod 2 % v nabídce České spořitelny již nenajdete, nyní začínají na 2,19 % podle délky fixace.

hypoteční kalkulačka

Expobank zdražila své hypoteční úvěry už během prosince. Tříleté fixace vzrostly z 3,21 % na 3,31 % a pětileté z 3,24 % na 3,35 %. Mimo jiné banka snížila hodnotu poskytované hypotéky k zástavní hodnotě nemovitosti. Hypotéku s LTV nad 80 procent u této banky už tedy nezískáte.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) podpoří i v roce 2017 úvěrové obchody finanční prémií. K novým smlouvám a souběžně uzavřenému nezajištěnému meziúvěru tak bude ČMSS až do konce března poskytovat prémii ve výši 0,5 % z výše úvěru, maximálně 2 000 korun. Stavební spořitelna poskytuje nezajištěný úvěr až do výše 900 tisíc korun. ČMSS také nabízí od nového roku nové rizikové životní pojištění, partnerem pro poskytování tohoto typu pojištění je ČSOB Pojišťovna. Rizikové životní pojištění je určeno především pro klienty, kteří splácejí úvěr. V případě úmrtí klienta pojištění kryje nesplacenou částku úvěru, případně sumu zbývající k dospoření cílové částky. Zřízení pojištění snižuje úrokovou sazbu meziúvěru o 0,2 procentního bodu u meziúvěrů bez zajištění a 0,1 procentního bodu u meziúvěru se zajištěním nemovitostí. S klesajícím zůstatkem úvěru či potřeby dospořování klesá i příspěvek na pojištění placený klientem. Počáteční pojistnou částku lze nastavit v rozpětí 100 tisíc až 3 miliony korun.

Jestli jsou aktuální nabídky bank a stavebních spořitelen výhodné právě pro vás a jak nejlépe získat hypotéku na byt či dům, to vám rádi a zdarma spočítají naši hypoteční makléři.

 Zeptat se makléře