Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Březnové statistiky potvrdily to, co se dalo očekávat. Pod magickou hranici dvou procent se dostala i průměrná sazba hypoték, Fincentrum Hypoidex vykázal poprvé hodnotu 1,97 %, což je o 0,05 % méně než v únoru.

A pozadu nezůstal ani Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. I on klesl z únorových 1,94 % na 1,92 % v březnu. Což je příznivá zpráva pro lidi, kteří si pořizují hypotéku přes hypoteční makléře. V praxi totiž pořídí hypotéku ještě levněji, konkrétně mohou ušetřit v průměru 15 tisíc korun při uzavření smlouvy na hypotéku dva miliony s 25letou splatností a konstantních podmínkách. Úsporu lze snadno ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

„Data z praxe jen dokazují, že je situace pro pořízení hypotéky stále příznivá. Nový rekord Brokerindexu 1,92 % vyrovnal hodnotu z června loňského roku a lze předpokládat, že se do léta dočkáme dalšího snížení. Bohužel na to konto rychle z trhu mizí vhodné nemovitosti. Proto by ti, kteří uvažují o pořízení vlastního bydlení, neměli příliš váhat,“ doporučuje Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu přilákaly nízké sazby v březnu do bank 9 375 klientů, což je o 1 593 klientů více než v únoru. Celkem si lidé v březnu sjednali hypotéky v objemu 17,9 miliardy korun, což je o více než tři miliardy korun více než v druhém měsíci letošního roku.

I když se průměrná výše hypotéky v březnu mírně snížila (z 2,1 na více než 1,9 milionu korun), mohl by letošní rok podle hypotečních odborníků opět lámat rekordy. Za první tři měsíce si totiž lidé sjednali o více než tisíc hypotečních smluv, než ve stejném období loňského roku. Nárůst vykazují i objemy hypoték, letos už si klienti půjčili přes 45 miliard korun, což je o téměř sedm miliard více, než za loňské první čtvrtletí.

Banky se probudily ze zimního spánku

Zatímco počátkem roku jsme psali, že banky spí a nevykazují žádnou zásadní činnost, s jarem se probudily a pustily se opět do konkurenčního boje. Třeba GE Money Bank nyní nabízí úrok 1,88 % ročně u hypoték s tří a pětiletou fixací, hypotéka je bez poplatku za zpracování úvěru, banka zdarma zajistí i odhad nemovitosti. Nabídka platí do konce dubna pro všechny výše hypoték bez nutnosti sjednání placeného pojištění schopnosti splácet. Fio banka si troufá a nabízí minimální sazbu hypoték 1,68 %. Své sazby snížila i Sberbank, nyní nabízí úrok od 1,89 % pro tří a pětiletou fixaci hypotéky, u refinancování začínají sazby na 1,69 % ročně. O pár setin procenta zlevnila své hypotéky i Expobank.

Vstříc klientům, kteří dávají přednost delším fixacím, přišla Česká spořitelna se sazbou hypotéky od 1,99 % u osmileté fixace, desetiletá fixace hypotéky začíná dokonce na 1,89 %.

S čerstvou novinkou přišla Equa bank. Od dubna zařadila do svého portfolia hypotečních úvěrů také hypotéku na výstavbu domu včetně montovaných staveb a dřevostaveb. Hypotéku je možné využít také na rekonstrukci domu nebo bytu, možná je i kombinace s koupí pozemku – jedna hypotéka na koupi pozemku a následnou výstavbu. Hypotéku lze čerpat až dva roky, úroková sazba je v současné době 1,79 % ročně pro fixaci na tři a pět let, pro úvěry od 1,5 milionu korun a do 70 % hodnoty nemovitosti při sjednání pojištění schopnosti splácet. Vedení úvěrového účtu je zdarma, žádosti podané do 16. května jsou bez poplatku za vyřízení úvěru. Banka rovněž nabízí jednou ročně možnost bezplatných mimořádných splátek ve výši až 20 % jistiny.

Snaží se i Českomoravská stavební spořitelna. Od 1. dubna snížila úrokové sazby zajištěných úvěrů o 0,2 procentního bodu, sazby tak začínají na 1,9 %. U nezajištěných meziúvěrů klesla sazba o jeden procentní bod, překlenovací úvěr tak lze získat již od 4,4 %.

Který hypoteční produkt je optimální právě pro vás, vám rádi sdělí naši hypoteční makléři.

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka