Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,40 %     Brokerindex: 5,25 %    Úspora:  80 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

V únoru se opět přepisovaly tabulky hypotečních rekordů. Podle Fincentrum Hypoindexu se průměrné sazby hypoték opět pohnuly směrem dolů, a to z lednových 2,07 % na 2,02 % v únoru.

Zatímco pokles u průměrných sazeb hypotéky znamená úrok těsně nad dvouprocentní hranicí, Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se stále drží pod touto hranicí. Konkrétně v únoru hlásí úrokovou sazbu 1,94 %, což je pokles o 0,05%. A z těchto údajů jasně vychází, že v praxi je možné pořídit hypotéku u hypotečního makléře levněji, než udává průměrná sazba Hypoindexu. Klienti hypotečních makléřů pak mohou ušetřit při uzavření smlouvy na dvoumilionovou hypotéku se splatností 25 let a konstantních podmínkách přibližně 23 tisíc korun. Což si lze snadno ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu přilákaly nízké sazby v únoru do bank 7 782 klientů, což je o 1 870 klientů více než v lednu. Celkem si lidé v únoru sjednali hypotéky v objemu 14,6 miliardy korun, což je o necelé dvě miliardy korun více než v prvním měsíci letošního roku.

A dolů nešly jen sazby, poklesla i průměrná hypotéka, která v minulém měsíci slavila rekord. Zatímco v lednu byla průměrná hodnota půjčených peněz přes dva miliony korun, v únoru se průměrná hypotéka vrátila na loňská čísla, konkrétně dosáhla její hodnota 1,878 milionu korun.

„V únoru změnilo své sazebníky 10 z 15 bank, které poskytují hypotéky, většinou směrem dolů, což je pro klienty dobrá zpráva. Největší pokles zaznamenaly hypotéky s pětiletou fixací do 70 % hodnoty nemovitosti. O tom, jak se budou vyvíjet sazby v dalším období, pravděpodobně napoví jednání bankovní rady České národní banky o měnových otázkách, které se bude konat na konci března,“ říká webmasterka serveru Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová.

Odborníci se domnívají, že úrokové sazby nahoru nepůjdou. A důvod je jasný. Evropská centrální banka sazby snižuje a tím pádem roste i pravděpodobnost podobného činu v Česku. A v situaci, kdy se lidem peníze na spořicích a termínovaných účtech nebudou už vůbec nijak zhodnocovat, lze očekávat, že Češi opustí spoření v bankách a budou hledat zhodnocení jinde. Zavedení záporných sazeb tak může přelít peníze na realitní trh, lidé si budou pořizovat nemovitosti na investice. V kombinaci s extrémně nízkými sazbami hypoték se tak zvýší poptávka po nemovitostech a logicky poroste jejich cena.

Hypoteční novinky

Komerční banka snížila od 22. února úrokové sazby u nejčastěji poskytovaných hypotečních úvěrů, a to až o 0,3 procentního bodu. Hypotéku do 90 % LTV (hodnoty nemovitosti) s fixací od 3 do 7 let lze nyní pořídit za 1,89 %. Pokles úrokové sazby tak představuje při nejčastěji volené pětileté fixaci roční úsporu na splátkách více než 10 tisíc korun. Nabídka zatím není časově omezena.

Od poloviny února snížila úrokové sazby i Česká spořitelna. Nejnižší pevná sazba pro pětiletou fixaci bude začínat na 1,99 % ročně, pro tříletou fixaci na 2,19 % a pro hypotéky s proměnnou sazbou na 1,85 %.

V únoru šly dolů úroky i v ČSOB a Hypoteční bance, úvěry s fixací tři a pět let začínají na 1,89 % ročně, začátkem března zlevnily i jednoletou fixaci, a to na 3,19 %.

Březen je však i ve znamení zdražování. Například UniCredit Bank mírně zvýšila sazby u jednoleté fixace na 4,04 %, mBank změnila sazbu u tříleté fixace na 1,99 % a u pětileté na 2,24 %.

Equa bank nově nabízí roční sazbu hypoték začínající na 1,79 % ročně. Ta je platná pro žádosti o hypotéky s fixací 3 roky nebo 5 let v minimální výši 1,5 milionu korun až do 70 % hodnoty nemovitosti a se současným uzavřením pojištění schopnosti splácet.

S jarními novinkami přišly i stavební spořitelny, jejichž úvěry využívají lidé především na rekonstrukce. Pro srovnání, zatímco podle statistik ČNB dosáhla průměrná výše úrokové sazby u nových úvěrů stavebního spoření v lednu 3,87 %, průměrná výše spotřebitelských úvěrů se zastavila na 11,71 %.

Například Wüstenrot nabízí Půjčku ProBydlení zdarma, čili bez poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření, bez poplatku za poskytnutí úvěru a zdarma je i správa účtu. Bez zajištění spořitelna půjčí až 500 tisíc korun, u více žadatelů (manželé, partneři) nevyžadují zajištění až do výše úvěru 700 tisíc. Splatnost lze volit od šesti do 22 let.

Nejnižší možné sazby u úvěrů zajištěných nemovitostí nabízí Českomoravská stavební spořitelna (Liška), a to úrok 2,1 %. Liška nebude až do konce března účtovat poplatky za poskytnutí překlenovacího úvěru, které jsou standardně jedno procento z výše meziúvěru.

Rekonstrukci domácnosti, koupi chalupy, zasíťování pozemku či pořízení družstevního bytu lze financovat Presto Půjčkou od UniCredit Bank, která je až do výše jednoho milionu bez zajištění. Půjčit si lze až na 10 let s roční úrokovou sazbou od 4,9 %.

Který hypoteční produkt je optimální právě pro vás, vám rádi sdělí naši hypoteční makléři.

Požádat makléře o radu