Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Ani v únoru se lidé růstu hypotečních sazeb nezalekli a žadatelů o hypotéku na byt či dům přibylo. Čísla potvrzují fakt, že nyní je ten správný čas na pořízení vlastního bydlení. Od dubna se totiž dostupnost nejběžnějších hypoték zhorší.

Podle dat Fincentrum Hypoindexu roste nejen průměrná úroková sazba hypoték, ale i počty a objemy sjednaných hypotečních úvěrů. V únoru vzrostla průměrná úroková sazba hypoték o pět setin procentního bodu na 1,87 % a dostala se na úroveň z loňského června. 

hypoteční kalkulačka

A jak hodnotí únorové výsledky praxe? Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se drží stále výrazně níže než vykazuje statistický průměr.
Co to znamená? Únorová hodnota Brokerindexu se ustálila na hodnotě 1,75 %. „Pokud si tedy například klient vezme dvoumilionovou hypotéku se splatností 25 let prostřednictvím hypotečního makléře, ušetří u tohoto modelového příkladu při konstantních podmínkách úvěru téměř 35 tisíc korun, což je znatelná částka,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Konkrétní úsporu si můžete ověřit na naší hypoteční kalkulačce

Zájem o hypotéky stále roste

Navzdory zvyšujícím se úrokovým sazbám hypoték, zájem o hypoteční úvěry neustává. Ba naopak roste. Podle informací Hypoindexu si během února uzavřelo hypotéku na dům či byt 9 413 klientů, o 748 víc než v lednu. 

A rostly také objemy uzavřených hypotečních úvěrů. Za druhý letošní měsíc si lidé půjčili téměř 19 miliard korun, což je skoro o 1,5 miliardy více než v předcházejícím měsíci.

 „Kdo si chce pořídit vlastní bydlení na hypotéku, rozhodně by neměl váhat. Obzvláště v případě, kdy nemá moc vlastních prostředků a uvažuje o hypotéce nad 80 % LTV. Nejenže od dubna nebudou banky na doporučení ČNB poskytovat hypotéky nad 90 % LTV, ale hypoték mezi 80 a 90 % LTV budou hůř dostupné. Banky totiž budou muset dávat pozor na to, aby podíl nově sjednaných hypoték v pásmu LTV od 80 do 90 % nepřekročil 15 %,“ připomíná Petra Horáková Krištofová a dodává, že právě tyto neoblíbenější hypotéky patrně zdraží ještě víc, a když k tomu připočítáme stále rostoucí ceny nemovitostí, hlavně ve velkých městech, je právě teď ta nejvhodnější doba na pořízení hypotéky na dům či byt.

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

Na rozdíl od let minulých se letošní jaro žádnými hypotečními akcemi nepyšní. Banky se zatím do velkých změn nehrnou, mírně zvyšují hypoteční sazby a vyčkávají, jak se bude hypoteční trh vyvíjet. K ostatním zdražujícím se na začátku března přidaly Expobank a Wüstenrot hypoteční banka.

Výjimkou je snad jedině Raiffeisenbank, která i letos pořádá tradiční jarní Hypodny. Oslavuje desetileté výročí hypocenter a nabízí klientům slevy ve výši 0,2 procentního bodu u účelové hypotéky a 0,6 procentního bodu u neúčelové hypotéky. Slevu může získat klient, který ve dnech od 20. března do 9. června 2017 doloží všechny podklady potřebné ke schválení hypotéky a nejpozději do 30. června 2017 uzavře smlouvu o hypotečním úvěru. Další slevu ve výši jednoho procentního bodu může klient využít za aktivní využívání běžného účtu u Raiffeisenbank. 

Od února garantuje ČSOB u hypotéky do 70 % hodnoty zástavy nemovitosti sazbu 1,99 % a hypotéku do 85 % LTV sazbu 2,09 %. Podmínkou je fixace na 3 nebo 5 let a zřízení platebního styku v ČSOB. 

Jestli jsou aktuální nabídky bank výhodné právě pro vás a jak nejlépe získat hypotéku na byt či dům, to vám rádi a zdarma spočítají naši hypoteční makléři. 

 Zeptat se makléře