Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Chystáte se nastěhovat do svého, ale něco tomu ještě chybí? V dnešní době nízkých úroků hypoték si vlastní bydlení pořizuje víc lidí, než je na trhu nových a vhodných nemovitostí.

Zkrátka, leckdy je třeba sáhnout i po bytu či domu, který zcela neodpovídá našim představám s tím, že budeme muset rekonstruovat. A tím pádem opět zatížit rodinný rozpočet.
Podle průzkumu, který si nedávno nechala udělat Českomoravská stavební spořitelna, lidé nejčastěji rekonstruují nemovitost hned po nabytí (25 % respondentů), případně do dvou let od jejího pořízení (téměř polovina oslovených), dalších 22 % majitelů nemovitostí rekonstrukci v tomto období plánuje.  


hypoteční kalkulačka

„Je pravda, že nových nemovitostí je nedostatek, a navíc polovina domů a bytů v celé republice je starší 40 let. Takže klienti již při úvaze o pořízení vlastního bydlení počítají dopředu s tím, že budou muset vydat další prostředky na rekonstrukci,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Podle předsedy představenstva ČMSS Vladimíra Staňury lidé nejčastěji rekonstruují střechy, topení, ale také rozvody vody a plynu, vyměňují okna či celkově nemovitosti zateplují. Pokud jde o rekonstrukce konkrétních místností, tak první na řadě jsou koupelny a toalety, následují kuchyně, často dochází i k modernizaci garáže.

Větší rekonstrukce znamená klidně milion navíc

A co je zajímavé, náklady na rekonstrukci se nejčastěji pohybují kolem 750 tisíc korun, což je více, než si lidé při pořizování nemovitosti představovali. A to mluvíme o mediánu, průměr se vyšplhal dokonce přes milion korun. Podle údajů z průzkumu se přitom původní představa lidí na rekonstrukci pohybovala kolem půl milionu korun.
„Skutečnost je tedy o mnoho vyšší než očekávání. Lidé si pro financování rekonstrukce mohou pak vybrat mezi stavebním spořením, kdy není často pro nižší částky třeba nutná zástava nemovitosti a hypotékou.

S výběrem té nejvhodnější možnosti rád a zdarma pomůže zkušený hypoteční makléř,“ říká Petra Horáková Krištofová a dodává, že hypotéky se stále pohybují na historických minimech, nejnižší úrokové sazby se pohybují pod 1,5%. "Za takto příznivých podmínek hypotečních úvěrů mnozí klienti upřednostňují využití hypotéky před utrácením vlastních úspor," uzavírá Petra Horáková Krištofová s tím, že nejvhodnější hypotéku na rekonstrukci rádi bezplatně doporučí zkušení hypoteční makléři.

 Zeptat se makléře