Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - září 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,83 %     Brokerindex: 5,65 %    Úspora:  98 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Zdražování hypoték pokračuje již osm měsíců po sobě. Přesto zájem klientů neklesá, zájemci o vlastní bydlení totiž tuší, že bude ještě hůř.

Podle ukazatele Fincentrum Hypoindex vyrostla průměrná úroková sazba hypoték v říjnu o stejných 11 procentních bodů jako v září a ustálila se na hodnotě 2,54 %. Od března se jedná o nárůst 0,61 procentních bodů. A jak si vedou hypotéky v praxi? Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték poskytnutých vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se v říjnu ustálil na hodnotě 2,41 %. „Z uvedených čísel je na první pohled patrné, že svěřit se s vyřízením hypotečního úvěru do rukou zkušeného hypotečního makléře znamená výraznou úsporu. Oproti statistickému průměru tak může klient u hypotéky na tři miliony korun se splatností 25 let ušetřit jen na úrokové sazbě až 73 tisíc korun. A to není v současné inflační době k zahození, obzvlášť když nabídkové sazby bank rostou doslova každým dnem,“ upozorňuje webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a dodává, že úspora na úrocích není jediná. „Vybraný hypoteční makléř ušetří klientovi nejen čas s obíháním bank a vyřizováním dokumentů. Dokáže vybrat pro klienta nabídku, která reflektuje jeho finanční a rodinnou situaci a zajistí i různé výhody, na které by sám u banky nedosáhl“.

Konkrétní úsporu je možné jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Hypoteční trh se drží

Během října banky uzavřely více než 10 tisíc hypotečních úvěrů v celkovém objemu přes 32 miliardy korun. Oproti září je počet smluv vyšší o 463, meziročně pak o 1265. Objem poskytnutých hypoték byl proti září vyšší skoro o 1,5 miliardy korun, meziročně se zvýšil o necelých sedm miliard korun. Přesto je podle dat Fincentrum Hypoindexu zájem o hypotéky ve srovnání s předcházejícími měsíci nižší. Například v srpnu byl meziroční nárůst objemu poskytnutých hypoték 75 %, v září 38 % a v říjnu „jen“ 27 %. „S rostoucími úrokovými sazbami můžeme očekávat postupné zabrzdění hypotečního trhu, budou klesat počty i objemy sjednaných hypoték,“ komentuje statistická data Petra Horáková Krištofová.

Od začátku roku sjednaly banky hypoteční úvěry za více než 355 miliard korun. I když se konec roku nebude pyšnit rekordními čísly, přesto se může objem poskytnutých hypoték za letošní rok přehoupnout přes rekordních 400 miliard korun.

Průměrná hypotéka opět vzrostla, v říjnu to bylo 3,186 milionu korun. Nárůst je ale zanedbatelný, jde pouze o 2420 korun. Září však zaznamenalo pokles, kdy průměrná hypotéka klesla o bez mála 46 tisíc korun. 

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Už v říjnu překročily nabídkové sazby bank hranici tří procent. Na začátku listopadu pak Česká národní banka zvýšila razantně základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na 2,75 % a úrokové sazby hypoték se vydaly na další cestu k výšinám.

Skupina ČSOB navýšila sazby u všech fixací hypoték. Úroková sazba u nejčastěji využívané hypotéky s fixací na 5 let a LTV 80 % vzrostla o 0,6 procentního bodu na 4,19 %. Největšího zdražení se dočkaly sazby u jednoleté fixace a LTV 70 a 80 %, naopak nejnižší nárůst zaznamenala desetiletá fixace, která se u LTV 70 % udržela těsně pod čtyřprocentní hranicí. Pro nové zájemce o hypotéku se tak bude jednat o aktuálně nejvýhodnější sazbu. O 0,8 procentního bodu zvýšila úrokové sazby hypoték take Air Bank. U nových hypoték banka klientům nabízí (při započtení slevy za pojištění schopnosti hypotéku splácet) roční úrok od 3,74 %. U hypoték převedených z jiné banky pak roční úrok začíná na 3,54 %. Banka nově poskytuje stejnou úrokovou sazbu bez ohledu na délku fixace (fixace 5, 7 nebo 10 let).

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře