Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - září 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,83 %     Brokerindex: 5,65 %    Úspora:  98 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Jaro se sice venku příliš nehlásí, zato se zájemci o hypotéky se roztrhl pytel. Za první čtvrtletí letošního roku si sjednali hypoteční úvěry za téměř 100 miliard korun.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu se průměrná úroková sazba hypoték v březnu nepatrně zvýšila, a to o jeden bazický bod na 1,94 %. A jaké hodnoty ukazuje praxe? Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték poskytnutých vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, vykázal v březnu hodnotu 1,82 % a stále si udržuje významný odstup od statistického průměru. "Když si klient požádá například o hypotéku ve výši 3 miliony korun se splatností 25 let prostřednictvím zkušeného hypotečního makléře, ušetří jen na úrocích nezanedbatelných více než padesát tisíc korun. Jako bonus pomůže vybraný hypoteční makléř klientovi s vyřízením veškerého papírování a ještě může vyjednat u banky nejrůznější výhody související s konkrétní klientovou rodinnou a finanční situací," říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Konkrétní úsporu lze jednoduše ověřit na naší  hypoteční kalkulačce.

Navíc kromě samotné úspory na úrokové sazbě pomůže vybraný hypoteční makléř klientovi s vyřízením veškerých dokumentů a může vyjednat u banky vyýhodnější také různé výhody, které souvisí přímo s klientovou situací.

hypoteční kalkulačka

Březen - nejúspěšnější hypoteční měsíc v historii

Jestliže odborníci považovali letošní leden a únor za rekordní měsíce, netušili ještě, co přinese březen. Lidé si v průběhu třetího měsíce letošního roku sjednali hypoteční úvěry za neuvěřitelných 44,7 miliard korun. Březen se tak stal nejúspěšnějším měsícem v celé historii Fincentrum Hypoindexu, a to nejenom v objemu, ale i v počtu sjednaných hypoték.  V březnu si klienti sjednali 14 401 hypoték, což je o 15 více, než zatím v rekordním listopadu roku 2016. Průměrná výše hypotéky vzrostla o téměř sto tisíc korun na 3 105 568 korun. 

hypoteční kalkulačka 

První čtvrtletí splnilo objemy za půl roku

Když se v minulých letech podařilo bankám poskytnout hypotéky za více než 50 miliard korun během tří měsíců, bylo to považováno za velmi úspěšné čtvrtletí. Letošní první čtvrtletí ale vyrazilo všem dech. S objemem sjednaných hypotečních úvěrů za téměř 100 miliard korun pokořilo i zatím nejsilnější první čtvrtletí roku 2017, ve kterém si klienti sjednali hypotéky za necelých 58 miliard korun. A s velkým náskokem překonalo i dosud nejúspěšnější čtvrtletí v historii Fincentrum Hypoindexu, kterým bylo s objemem poskytnutých hypoték v celkové výši téměř 82 miliard korun poslední čtvrtletí roku 2020.

"Neuvěřitelný zájem klientů o hypoteční úvěry vysvětluje pravděpodobně strach ze zvyšování úrokových sazeb, o kterém již hypoteční banky informovaly. Poslední dobou se výrazně zvýšil zájem o pořízení rekreačních nemovitostí. Hypoteční makléři také zaznamenali zvýšený zájem klientů o refinancování. U některých bank dosáhl podíl refinancovaných úvěrů až poloviny nových objemů," komentuje současnou situaci na hypotečním trhu Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Z doporučení se stane zákon

Poslanci schválili na konci března novelu zákona o České národní bance. Novela umožní ČNB stanovit limity úvěrových ukazatelů, ale také zvýhodňuje mladé do 36 let, pro které novela zákona stanovuje vyšší horní hranici ukazatelů než pro ostatní žadatele, a to o 10 % u LTV, o 5 % u DSTI a o jednoroční násobek čistých příjmů u DTI. To znamená, že pokud bude například LTV u banky stanoveno na 80 %, lidé do 36 let by mohli získávat hypotéky s limitem až 90 %. Dosud mohla centrální banka dávat bankám pouze doporučení, zákon jí však umožňuje dodržování limitů vymáhat a uložit pokutu za nedodržování až do výše 10 milionů korun. Dostupnost hypoték by se neměla nijak výrazně zhoršit, protože banky se již nyní doporučením řídí. Novelu musí ještě schválit Senát a podepsat prezident. Pokud projde vše hladce, platit by mohla už na podzim.

Co nového u hypotečních makléřů

Velký zájem klientů o hypotéky již nenutí banky držet úrokové sazby dole. Během března vzrostly sazby v Air Bank, Equa bank, mBank, Sberbank, ve skupině ČSOB či Komerční bance a začátkem dubna se pak připojila Fio banka. A dalšímu zdražování se banky v následujících měsících zřejmě nevyhnou. Přesto se stále koupě nemovitosti vyplatí, protože jde o dobrou investici do budoucna.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře