Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2023

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,8 %     Brokerindex: 5,7 %    Úspora:  45 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Zdá se, že hypoteční banky už se snižováním úrokových sazeb končí. Navzdory konkurenčnímu boji už nemají kde brát. Cena peněz na mezibankovním trhu roste.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu se pokles úrokových sazeb hypoték v listopadu zabrzdil. Oproti říjnu poklesla průměrná úroková sazba hypotčních úvěrů o pouhý jeden bazický bod na 2,35 %. A jak si vedou hypoteční sazby v praxi ukazuje Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. V listopadu se ustálil na říjnové hodnotě 2,22 %, což je o 13 bazických bodů méně, než vykazuje statistický průměr. Když si tedy klient požádá o hypotéku prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, ušetří například na dvoumilionové hypotéce se splatností 25 let na úrocích téměř 40 tisíc korun, které může využít třeba na lepší vybavení domácnosti. Konkrétní úsporu si lze jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

„Ale úspora na samotné úrokové sazbě není jedinou výhodou požádat o hypotéku prostřednictvím hypotečního makléře. Zkušený hypoteční makléř zvládne nejenom vybrat pro klienta tu nejvýhodnější banku, ale i zajistit různé výhody přímo napasované na klientovu situaci a v neposlední řadě i ušetřit klientovi drahocenný čas, který by trávil obíháním jednotlivých bank,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka serveru Hypokalkulačka.cz.

hypoteční kalkulačka

Zájem klientů i průměrná hypotéka stále rostou

Již druhý měsíc za sebou se zvyšuje zájem klientů o hypoteční úvěry. Podle dat Fincentrum Hypoindexu bylo v listopadu oproti říjnu podepsáno o bez mála tři stovky hypotečních smluv víc a celkový objem půjčených peněz se v předposledním měsíci letošního roku vyšplhal na 18,3 miliardy korun, což je o více než miliardu více než v říjnu.

V meziročním srovnání letošní rok za tím loňským pokulhává, konkrétně v počtu uzavřených smluv o 1 312 a v objemu o téměř 1,2 miliardy korun, přestože tehdy byla úroková sazba hypoték o 0,43 procentního bodu vyšší.
Jeden rekord si však letošní listopad přece jen může připsat. Průměrná výše hypotéky totiž poprvé v historii překonala hranici 2,5 milonu korun. „Důvod je jasný, růst cen nemovitostí se není s to zastavit a klienti jsou tak nuceni půjčovat si stále více peněz,“ dodává Petra Horáková Krištofová.

I když začal hypoteční trh konečně koncem roku oživovat, za čísly z let minulých zaostává. Jak říká statistika Hypoindexu, zatímco letos ke konci listopadu poskytly banky hypoteční úvěry za necelých 164 miliardy korun, loni za stejné období půjčily téměř 204 miliardy korun, což je schodek skoro 40 miliard korun.

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Jako jedna z posledních snížila od 11. prosince úrkové sazby hypoték Sberbank.Nejnižší možnou sazbou je nyní 2,29 % ročně pro FÉR hypotéku a refinancování s fixací na 5, 7 a 10 let. Banka zároveň snižuje minimální objem hypotéky na jeden milion korun. U Americké hypotéky banka sazbu snížila na 2,79 % ročně pro 5letou fixaci.

Ostatní banky již začínají zdražovat. O 0,6 procentního bodu více zaplatí nyní klienti Raiffeisenbank. Od začátku prosince plošně zvýšily úrokové sazby hypoték také Hypoteční banka a ČSOB, a to o 0,2 procentního bodu. Například Jasnou hypotéku

Hypoteční banky s fixací na 5 let si i po zdražení bude možno pořídit s úrokovou sazbou 2,69 %. Zdražování zvažuje i Česká spořitelna a s největší pravděpodobností se postupně přidají i další banky. Zatím vyčkávají na to, jak se základními sazbami pohne či nepohne Česká národní banka.

A co si připravily stavební spořitelny? Například Raiffeisen stavební spořitelna vyšla vstříc lidem, kteří si chtějí pořídit družstevní byt, jehož financování hypotékou je komplikovanější. Družstevním bytem se bance nedá ručit a je proto třeba dát do zástavy jinou nemovitost. RSTS zvýšila maximální výši úvěru, kterou nabízí svým klientům na financování družstevního bydlení a to bez zajištění úvěru nemovitostí. Bez zástavy klientům půjčí až dva miliony korun. Navíc až 50 % z této částky se dá využít na rekonstrukci kupovaného družstevního bytu nebo vybavení domácnosti. Dále spořitelna nově uznává jako příjem u živnostníků žádajících o úvěr až 65 % z jejich ročního obratu při doložení posledních tří daňových přiznání.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře