Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Venku krásně, všechno kvete a skvěle se daří i hypotékám. Hypoteční sazby neposlechly predikce a vydaly se po čase opět dolů.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu klesla průměrná úroková sazba hypoték v březnu o dlouho nevídaných 9 bazických bodů na 2,90 %. Jde o největší meziměsíční propad za poslední čtyři roky. V jaké kondici se vynacházejí úrokové sazby hypoték v praxi? I Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, kopíroval papírový průměr a v březnu se ustálil na hodnotě 2,77 %. „Tříprocentní hranice se zdá být minulostí a letošní jaro opět potvrzuje, že si úrokové sazby hypoték sjednaných prostřednictvím zkušeného hypotečního makléře udržují slušný odstup od statistického průměru. Hypoteční úvěry jsou tím pádem pro klienty ještě levnější,“ říká webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová. Když si tak zájemce požádá o hypoteční úvěr prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, ušetří u průměrné výše hypotéky se splatností 25 let nezanedbatelných 40 tisíc korun.

Konkrétní úsporu si lze snadno ověřit na naší  hypoteční kalkulačce. „Za poklesem úrokových sazeb stojí velké rozdíly mezi nabídkami jednotlivých hypotečních bank. Některé sice dále zdražují, jiné jdou však opačnou cestou, a proto se rozhodně vyplatí svěřit se do rukou odborníkům, kteří znají podmínky většiny bank a zvládnou pro své klienty vybrat tu nejvýhodnější,“ dodává Petra Horáková Krištofová.

Nižší sazby lákají nové zájemce

Z dat Fincentrum Hypoindexu vyplývá, že pokles úrokových sazeb hypoték přivedlo do bank víc klientů. Oproti únoru to bylo v březnu o více než tisícovku nově sjednaných hypotečních smluv. A logicky rostly i objemy, za březen banky rozpůjčovaly 14,76 miliard korun, což je o téměř čtyři miliardy víc než v únoru.

Meziroční srovnání je však stále horší co do počtů i objemů. Loni touhle dobou klienti uzavřeli o dva a půl tisíce více hypoték v objemu 19,25 miliard korun. I čtvrtletní výsledky mají letos k dobrým výsledkům daleko. Začátek roku byl letos hodně slabý, úspěšný březen zatím minulé roky spasit nedokázal. Oproti roku 2017 byly letos počty hypoték skoro poloviční a objemy klesly o třetinu, téměř třetinový pokles je i ve srovnání s rokem loňským.

hypoteční kalkulačka

Celková čísla se daří vylepšovat stavebnímu spoření. Dříve si lidé půjčovali především na rekonstrukce, v posledních letech však vzrostla poptávka po úvěrech na pořízení nebo výstavbu vlastního bydlení. „Zatímco v roce 2014 využilo prostředky na pořízení nového bydlení 23 % těch, kteří si vzali úvěr od stavební spořitelny, vloni to bylo už 30 %. Podíl úvěrů na výstavbu nových bytů a rodinných domů se ve stejném období zvýšil o tři procentní body,“ vypočítává tajemník Asociace českých stavebních spořitelen Jiří Šedivý. Počet nových bytů za tuto dobu narostl podle Českého statistického úřadu téměř o 10 tisíc a stavebko kromě podílu na výstavbě přispělo i celkově k vyšší aktivitě ve stavebnictví.

ČNB chce pomoci mladým

Česká národní banka chystá ve spolupráci s ministerstvem financí novelu zákona, podle které by mohly být dostupnější hypoteční úvěry pro lidi do 36 let. Mladí by si tak podle novely mohli sjednat celkem bez problémů hypotéku až na sto procent hodnoty nemovitosti (LTV) a navíc by směli na splátku dluhu vynaložit 50 % svého měsíčního čistého příjmu (podle současných pravidel je limit 45 %). Součástí novely zákona by měly být i nové pravomoci ČNB při stanovování podmínek k poskytování hypoték. „Jak to nakonec vše dopadne je zatím ve hvězdách. Mnozí odborníci se však shodují, že volnější pravidla pro mladé jdou proti nedávno uvedeným zpřísněním, která centrální banka vysvětlovala právě ochranou klientů před přílišným předlužením,“ doplňuje Petra Horáková Krištofová.

ČNB zatím z opatrnosti ponechává základní úrokové sazby beze změn, dvoutýdenní repo sazba je 1,75 %, diskontní sazba 0,75 % a lombardní sazba 2,75 %.

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Už ke druhému letošnímu snížení hypotečních úrokových sazeb přistoupila začátkem dubna Česká spořitelna. Hypotéky s fixací na jeden rok tak začínají na 3,89 %, na tři roky na 2,99 % a na pět let na 2,89 %. Banka zlevnila i desetileté fixace, které poskytuje se sazbou od 2,99 %. Koncem března hypotéky zlevnila například i Hypoteční banka a Raiffeisenbank.

Vstříc klientům přicházejí na jaře i stavební spořitelny. Například Modrá pyramida nabízí do 10. května 2019 Hypoúvěr do výše 80 % LTV s akční sazbou 2,88 % a navíc bez poplatků za zpracování úvěru a za ocenění nemovitosti. Českomoravská stavební spořitelna vylepšila svou nabídku refinancování úvěrů – kromě zajímavé úrokové sazby 2,49 % lze refinancovat až dva roky dopředu a zároveň získat spořicí smlouvu bez vstupního poplatku. Raiffeisen stavební spořitelna zase navyšuje od dubna úrokovou sazbu na stavebním spoření pro mladé do 25 let na 1,5 % ročně. Ostatní mohou spořit s ročním úrokem 1,2 %. Úroková sazba je garantovaná minimálně po celou dobu vázací doby, což je šest let.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře