Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - leden 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,93 %     Brokerindex: 5,79 %    Úspora:  80 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Že se letos dočká hypoteční trh hodně úspěšného roku, již nikdo nepochybuje. A právě velkým dílem se o celkový rekord zasloužil měsíc listopad.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu v listopadu opět poklesly úrokové sazby hypoték, průměrná hodnota se ustálila na hodnotě 1,77 %, navíc strach před zdražováním hypoték přivedl do bank rekordní počet klientů. Ti si v listopadu sjednali 14 386 hypotečních úvěrů za téměř 30 miliard korun. Počet nových smluv je oproti říjnu vyšší o téměř pět tisíc, listopadové objemy dokonce přesáhly říjen o více než 10 miliard korun. Z daných hodnot také vyplynulo, že vzrostla průměrná výše hypotéky. Vyšplhala se na 2 063 292 korun.

„Tato čísla jednoznačně naznačují, že již nyní můžeme letošní rok označit za rekordní a také, že s největší pravděpodobností nebude v nejbližší budoucnosti překonán,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

hypoteční kalkulačka

V praxi jsou hypotéky ještě levnější

Jak už to tak bylo po celý rok, i v listopadu byly hypotéky pro klienty, kteří si sjednali hypoteční úvěr prostřednictvím hypotečních makléřů, členů Asociace hypotečních makléřů, levnější, než ukazuje statistický průměr. „Dokazují to čísla z Brokerindexu, který právě sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. V jedenáctém měsíci  s dostal na hodnotu 1,62 %, což je o čtyři setiny procentního bodu méně než v říjnu a o 0,15 % méně než vykazují průměrné statistické hodnoty,“ upozorňuje Petra Horáková Krištofová a dodává, že vezme-li si klient například dvoumilionovou hypotéku se splatností 25 let a konstantních podmínkách prostřednictvím hypotečního makléře, zaplatí o 43 tisíc méně. Uspořené peníze tak může použít třeba na vybavení bytu či alespoň částečně tak korigovat rostoucí ceny nemovitostí. Konkrétní úsporu si můžete ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

Na historické dno sazeb se dostaly podle údajů České národní banky i úvěry ze stavebního spoření. V říjnu dosáhla průměrná úroková sazba nově poskytnutých úvěrů 3,83 %, což je nejnižší úroveň v historii. Pod 4 % klesly sazby poprvé loni v létě, nejnižší možné sazby u úvěrů zajištěných nemovitostí jsou ještě výrazně nižší. Úvěry ze stavebního spoření využívají lidé především k rekonstrukcím a zájem je veliký. Největší stavební spořitelna ČMSS tak například v posledních měsících uzavřela nejvíce úvěrů za posledních pět let, v listopadu dosáhl objem podle předsedy představenstva spořitelny Vladimíra Staňury téměř tří miliard korun.

hypoteční kalkulačka

Co je nového u hypotečních makléřů

Co je nového u hypotečních makléřů Sberbank zvedla ceny hypoték od 12. Prosince, a to pro hypotéky s LTV 85 % o 0,2 procentního bodu, další změny zvažuje zavést počátkem příštího roku. Česká spořitelna, která zatím zvyšování sazeb odolávala, ohlásila na leden zvýšení sazeb o 0,4 procentního bodu u všech fixací. Úrokové sazby hypoték budou začínat na 2,19 % podle délky fixace. Historicky nejnižší sazby lze tak získat do konce roku 2016. Nízké úrokové sazby hypoték je výhodně si zafixovat na více let: 8letou lze získat od 1,79 %, 10letou od 1,89 %. Jestli jsou tyto nabídky bank výhodné právě pro vás, to vám rádi a zdarma spočítají naši hypoteční makléři.

 Zeptat se makléře