Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - září 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,83 %     Brokerindex: 5,65 %    Úspora:  98 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Úrokové sazby hypotečních úvěrů kopírují venkovní teploty, ani v lednu se jejich pokles nezastavil. Průměrná úroková sazba hypoték klesá již desátý měsíc.

Podle dat Fincentrum Hypoindexu poklesla průměrná úroková sazba hypoték o další dva bazické body a ustálila se na hodnotě 1,94 %. A jak jsou na tom hypotéky v praxi? Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték poskytnutých vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, vykázal v lednu hodnotu 1,81 %, což je o 13 bazických bodů méně než vykazuje statistický průměr a potvrdil skutečnost, že v praxi mohou být hypotéky ještě výrazně levnější. "Pokud si například klient prostřednictvím zkušeného hypotečního makléře požádá o hypotéku ve výši 2,5 milionu korun se splatností 25 let, ušetří jen na úrocích nezanedbatelných téměř 50 tisíc korun," potvrzuje Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Ostatně konkrétní úsporu lze jednoduše ověřit na naší  hypoteční kalkulačce.

"A to není vše. Kromě peněz ušetřených na úrokové sazbě pomůže vybraný hypoteční makléř klientovi s vyřízením veškerých dokumentů a navíc může vyjednat u banky vyýhodnější podmínky a zajistit také různé výhody, které souvisí přímo s klientovou rodinnou situací," doplňuje Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Leden byl nejsilnějším v historii

I když podle údajů Fincentrum Hypoindexu klesl oproti prosinci objem poskytnutých hypoték v lednu o více než 4,5 miliardy korun, stal se přesto letošní leden s objemem téměř 25 miliard korun nejsilnějším měsícem roku v historii ukazatele

Fincentrum Hypoindex. Meziročně vzrostl objem půjčených peněz o více než osm miliard korun.
V lednu si přišlo pro novou hypotéku 8 380 klientů, což je o 1 571 méně než v posledním měsíci loňského roku. I s těmito čísly se však letošní leden řadí na přední příčky, úspěšnější byl pouze první měsíc roku 2017, kdy banky sjednaly 8 665 hypotečních úvěrů.

S poklesem úrokových sazeb hypoték roste i jejich průměrná výše, v současnosti je jen malý kousek od třímilionové hranice.

hypoteční kalkulačka 

Pandemie zdražování nemovitostí nezabránila

Koronavirová pandemie nezastavila růst cen rezidenčních nemovitostí ani v posledním čtvrtletí loňského roku. Největší nárůst cen zaznamenaly pozemky. Poptávku podporuje jak zájem o bydlení, tak zvýšený zájem domácích investorů. Ani v posledním čtvrtletí navíc nepolevila poptávka po rekreačních objektech, a horské apartmány už se tak blíží pražské cenové hladině.

Průměrná tržní cena bytů v posledním čtvrtletí loňského roku vyrostla o 2,9 procentního bodu, což oproti předchozímu kvartálu znamená zpomalení růstu. Meziročně se růst cen bytů vyšplhal na 12,9 %, což znamená druhé nejrychlejší tempo ze všech sledovaných skupin. U rodinných domů tempo růstu cen ve srovnání s předešlým obdobím naopak zrychlilo. Jejich cena stoupla o 2,8 procentního bodu, meziročně pak o 9,9 procentního bodu, což je zase nejméně ze všech sledovaných skupin. Tržní cena pozemků vzrostla ve čtvrtém čtvrtletí o 3,2 procentního bodu, meziročně pak o 13,3 procentního bodu.

Podle expertů ze skupiny ČSOB už můžeme v následujících měsících očekávat u rezidenčních nemovitostí zpomalení cenového růstu. V prvních dvou kvartálech letošního roku se budou na trhu s rezidenčními nemovitostmi objevovat slevové akce a dojde ke zvyšování rozdílu mezi nabídkovými a skutečnými kupními cenami. K plošné korekci cen v rámci stabilního vývoje bude pravděpodobně docházet v závěru pololetí. Největší dopad bude mít pokles cen podle očekávání na panelové byty.

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

Je otázkou, jak dlouho se udrží úrokové sazby hypoték na tak nízké úrovni a kdy zamíří zase vzhůru. Hypoteční odbornící předpovídají, že sazby opět porostou. Svou roli bude hrát jak konkurenční boj bank, kdy se při velkém zájmu o hypotéky banky nemusí podbízet klientům a držet nízké sazby, tak očekávané navýšení základních úrokových sazeb České národní banky. Vzhledem k současné koronavirové nejistotě by však k většímu zdražování mělo dojít spíše až v druhé polovině letošního roku. Směr vývoje sazeb již naznačují i aktuální nabídkové sazby hypotečních úvěrů bank. V lednu zvýšily úrokové sazby hypoték o desetinu Moneta Money Bank a UniCredit Bank.

Až do konce března 2021 mohou klienti, kteří mají zájem převést svou stávající hypotéku do Air Bank, získat zpětné proplacení poplatků, které právě s převedením hypotéky nejčastěji souvisejí, a to až do výše 10 500 korun. Jedná se o poplatky spojené s katastrem nemovitostí a odhadem ceny nemovitosti nebo administrativní náklady. Nabídka na zpětné proplacení poplatků platí do 31. března 2021 pro hypotéky nově převedené do Air Bank. Equa bank začala od 1. února poskytovat hypotéky s fixací na 7 a 10 let. Hypotéky se sedmiletou fixací poskytuje Equa bank se sazbou od 1,89 % ročně (refinancování) a 1,99 % ročně (koupě a výstavba) a u desetiletých fixací s úrokem od 1,99 % ročně (refinancování) a 2,09 % ročně (koupě a výstavba).  

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře