Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Není to zatím žádné drama, ale po více než roce se úroky hypoték probírají k životu a začínají růst. Ukazuje to Fincentrum Hypoindex, podle kterého se v červenci zvýšila průměrná úroková sazba na 2,08 %. V červnu a květnu stagnovala na 2,05 %.

Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaný vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se stále drží pod dvěma procenty, v červenci byl 1,94 %. Což je oproti průměru, který sleduje Hypoindex, stále nižší. Při uzavření dvoumilionové hypotéky na 25 let a konstantních podmínkách úvěru tak klienti hypotečních makléřů ušetří více jak 40 tisíc korun. To si lze ostatně snadno ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

„Už nyní je jasné, že nekontrolovanému pádu sazeb je konec, i když letní zvýšení je zatím nepatrné a v praxi je klienti nijak nepocítí. Co však bude dál, ukáže podzim a zima,“ říká manažerka Asociace hypotečních makléřů Petra Horáková Krištofová. V létě si totiž daly i banky prázdniny a k žádným velkým akcím nedošlo. Jestli tedy bude růst sazeb pokračovat, ukáže pravděpodobně až září, kdy by měla oznámit nové sazby Česká spořitelna, poslední z velké trojky bank, která úroky ještě nezvýšila. A protože se banky navzájem hlídají, budou ji s velkou pravděpodobností následovat i menší banky.

Slovo pravděpodobně je tu však na místě. Stát se to nemusí. Už třeba proto, že Česká národní banka potvrdila svoji intervenci držet korunu nad 27 korunami za euro až do druhé poloviny roku 2016 a oslabení koruny bude tlačit úrokové sazby dolů až do doby, než se kurz opět uvolní. Navíc inflace se ani v Česku ani v Evrpské unii nezvyšuje.

Zájem o hypotéky stále roste, banky trhají rekordy

Rok 2015 má našlápnuto stát se rokem rekordním. Historicky nejlevnější hypotéky a snadno dostupné nemovitosti rozhýbaly i ty, kteří o hypotéce ani neuvažovali. V červenci bylo uzavřeno 9 515 nových smluv v objemu téměř 17,5 miliardy korun. Jde o druhý nejvyšší objem poskytnutých hypoték v historii.

Zvýšila se i průměrná hypotéka. Zatímco na začátku letošního roku si lidé v průměru půjčovali 1,725 milionu korun, v létě už to bylo 1,833 milionu. Jestli však dosáhne na nejvyšší hodnotu z prosince roku 2007, kdy byla průměrná výše hypotéky 1,94 milionu korun, se teprve uvidí. V současné době začínají zdražovat nemovitosti, takže prostor tu určitě je. Všechny nabídky bank, ať už jde o standardní produkty, anebo časově omezené nabídky, najdete v kancelářích našich spolupracujících hypotečních makléřů. Stačí si domluvit bezplatnou schůzku.

Novinek se dočkáme až na podzim

Ve velkých vedrech se nechce pracovat nikomu, ani banky tedy nepřišly až na malé výjimky s žádnou novinkou. Jednou z mála se pochlubila Air Bank, která představila novou možnost refinancovat hypotéku i přes telefon a internet.
Wüstenrot hypoteční banka zveřejnila průzkum trendů v bydlení, ze kterého vyplynulo, že 94 % dotázaných respondentů by chtělo bydlet ve vlastním. Nyní vlastní nějakou nemovitost 60 % lidí, v příštích 12 měsících plánuje pořízení vlastního bydlení 10 % dotázaných a v horizontu dvou až pěti let dalších 26 %. Dvě třetiny lidí přitom chtějí využít k pořízení vlastního bydlení hypoteční úvěr.

 

Požádat makléře o radu