Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - leden 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,93 %     Brokerindex: 5,79 %    Úspora:  80 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Čas hrozně letí. Ani jsme se nenadáli a jsou tu další měsíční čísla. Asi nikoho nepřekvapí, že úroky hypoték zase o něco málo poklesly, co je však nepříjemné, jsou daleko rychleji rostoucí ceny nemovitostí.

Kdo ještě váhá o pořízení vlastního bydlení, neměl by otálet.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu poklesly průměrné sazby hypoték v říjnu opět o dvě setiny procentního bodu a ustálily se na hodnotě 1,8 %. Padl tedy zářijový rekord a zatím nic nenasvědčuje, že by měl být poslední. Rekordu se však nedočkal Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. V desátém měsíci vykázal hodnotu 1,66 %, což je na chlup stejně jako v září.

„Dobrou zprávou je, že se opět potvrdilo, že jsou hypotéky u největších hypotečních makléřů levnější, než ukazuje statistický průměr. Například za dvoumilionovou hypotéku se splatností 25 let a konstantních podmínkách, kterou si klient vezme prostřednictvím hypotečního makléře, zaplatí o více jak 40 tisíc méně. Úspora tak může zmírnit dopad rostoucích cen nemovitostí,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Konkrétní úsporu si můžete ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Zlevňování hypoték zatím neovlivnilo ani doporučení České národní banky, které vybízí hypoteční banky, aby neposkytovaly stoprocentní hypotéky. Nyní je doporučována maximální výše hypoték do 95 % LTV, příští rok přijde omezení ještě větší. Co však další pokles úroků hypoték ovlivnit může, je nový zákon o spotřebitelském úvěru, který začne platit od prosince a který „zabolí“ hypoteční banky ještě více. „Zákon totiž nahrává více práv klientům, naopak bankám přináší větší povinnosti a s nimi spojené i vyšší náklady. I když budeme předpokládat, že se díky konkurenčnímu boji nic zásadního nestane, stačí, když se utrhne se zdražováním jedna banka a ostatní ji budou rády následovat,“ konstatuje Petra Horáková Krištofová s tím, že kdo chce levnou hypotéku za stávajících podmínek, měl by si opravdu pospíšit.

Méně sjednaných smluv, zato vyšší průměrná hypotéka

Podle dat z Hypoindexu si v říjnu sjednalo hypotéku téměř 9,5 tisíce klientů, což je o 484 lidí měně než v září. Drobně poklesly i objemy sjednaných hypotečních úvěrů, a to o 822 milionů oproti září. Celkově si klienti v říjnu uzavřeli hypotéky za 18,8 miliardy korun.

Co je však zajímavé, je pozvolna narůstající průměrná výše hypotéky. Od června neklesla pod 1,9 milionu korun. „Hlavním důvodem je ochota klientů si půjčit hodně peněz za velmi výhodných podmínek,“ říká Petra Horáková Krištofová a dodává, že svůj podíl na vysoké průměrné výši hypotéky mají i rostoucí ceny nemovitostí.

Ceny bytů rostou rychleji, přidávají se i pozemky

Že silná poptávka zvyšuje ceny nemovitostí, potvrzují i data HB Indexu. Průměrná tržní cena bytů ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostla o 2,9 procentního bodu, meziročně si ceny bytů připsaly 9,3 procentních bodů. Ceny rodinných domů se během třetího čtvrtletí zvyšovaly jen mírně, a to o 1,2 procentního bodu, meziročně stouply o 3,3 procentního bodu. Zrychlující se růst cen zaznamenaly také pozemky, oproti třetímu čtvrtletí roku 2015 jejich cena vzrostla o 8,2 procentního bodu.

hypoteční kalkulačka

Co je nového u hypotečních makléřů

Banky mají plné ruce práce s novým zákonem o spotřebitelském úvěru, žádné velké hypoteční novinky si tedy na listopad nenachystaly. Změny jsou jen kosmetické. Například mBank zjednodušila sazebník a snížila některé úrokové sazby. Nově rozlišuje pouze hypotéky s LTV do a nad 85 % a platí u ní pravidlo, že čím méně si klient půjčí, tím nižší sazbu hypotéky dostane. Podobně postupuje Moneta Money Bank, která nyní nabízí hypotéku s LTV do 75 %, kde u fixace na 1 rok má klient možnost získat úrokovou sazbu od 2,09 %, u fixací na 3 a 5 let dokonce od 1,59 %.

S dvěma novinkami přišla také Raiffeisen stavební spořitelna, která změnila od listopadu způsob posuzování bonity a vyhodnocování úvěruschopnosti živnostníků a majitelů firem. Například u OSVČ využívajících výdajového paušálu bude uznávat až 80 % ročního obratu jako jejich čistý příjem. Dosáhnout na úvěr tak pro ně bude snadnější a mnohdy i rychlejší než doposud. Stavební spořitelna se také od listopadu stala bezpapírovou. Pomocí takzvaného signpadu u ní lze biometricky podepisovat jak smlouvy o stavebním spoření, tak smlouvy o úvěrech.
Jestli jsou tyto nabídky bank výhodné právě pro vás, to vám rádi a zdarma spočítají naši hypoteční makléři.

 Zeptat se makléře