Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - leden 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,93 %     Brokerindex: 5,79 %    Úspora:  80 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Přestože se úrokové sazby hypoték držely i o prázdninách na minimech, zájem o hypotéky mezi klienty zřejmě ovlivnilo léto. Podle údajů Fincentrum Hypoindexu si v červenci přišlo pro hypotéku do bank pouze 7 615 lidí.

I když se o prázdninách obecně prodávají hypotéky méně, je pokles o téměř pět tisíc smluv přece jen značný. V porovnání s červnem jsou nižší i objemy hypoték, v červenci byly sjednané hypoteční úvěry za 15,2 miliardy korun. Průměrná sazba hypoték zůstala podle Hypoindexu prakticky na červnových hodnotách, konkrétně dosáhla 1,88 procenta

I Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, si podržel svou skvělou předprázdninovou hodnotu, konkrétně v červenci vykázal hodnotu 1,78 % a udržel si tak „náskok“ oproti statistickému průměru. „I když sazby o prázdninách stagnovaly, protože banky nepřišly s výraznými změnami, je jasné, že hypotéka pořízená přes hypotečního makléře vyjde daleko levněji než statistický průměr,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz a dodává, že vezme-li si klient hypotéku dva miliony korun s 25letou splatností a konstantních podmínkách, ušetří v praxi více jak 28 tisíc korun. Ostatně přesnou úsporu si lze ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka


Hypoték je sice méně, ale lidé si půjčují více peněz

V červenci bylo sice uzavřených méně hypotečních smluv, zato se ale zvýšila průměrná výše hypotéky. Průměrná hypotéka se opět přiblížila ke dvěma milionům, konkrétně 1,999 milionu korun, což je letos druhá nejvyšší částka. "Banky se během letních měsíců do žádných zajímavých akcí nepouštějí, uvidíme, co nabídnou na podzim, ještě před účinností nového zákona o spotřebitelském úvěru, který začne platit od listopadu,“ konstatuje Petra Horáková Krištofová.

Z velkých bank přišla s novinkou jen Česká spořitelna, která zavádí refinancování on-line pomocí webové aplikace. Služba je určena pro ty, kterým končí fixace úrokové sazby u jiné banky a rozhlíží se po lepších podmínkách. Zda-li je však nabídka České spořitelny nejvýhodnější právě ve vašem případě, to vám rádi zdarma spočítají naši hypoteční makléři.

Aktivnější jsou však stavební spořitelny. Například u Buřinky (Stavební spořitelna České spořitelny) mohou od poloviny srpna získat klienti úvěr s historicky nejnižší úrokovou sazbou od 4,55 %, spořitelna také zavádí možnost sjednat úvěr s tří nebo šestiletou fixací úrokové sazby pro úvěry do 400 tisíc korun. Liška (Českomoravská stavební spořitelna) nově nabízí speciální úvěr na refinancování půjček na bydlení od jiných bank. Úroková sazba tohoto nového úvěru dosahuje 1,7 %. ČMSS rovněž připravila nabídku zvýhodněných úvěrů se stejnou sazbou pro učitele a lékaře. Ke změnám došlo i u nezajištěných úvěrů, které lze od července získat za 3,6 %, zároveň došlo k navýšení nezajištěné výše úvěru až na 900 tisíc korun.

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka