Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - září 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,83 %     Brokerindex: 5,65 %    Úspora:  98 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Druhý měsíc letošního roku nevyslyšel předpovědi a hypoteční sazby dál pokračovaly v poklesu, i když jen mírném. O hypotéky je však nebývalý zájem, klienti si na bydlení v únoru půjčili téměř 30 miliard korun.

Podle dat Fincentrum Hypoindexu poklesla průměrná úroková sazba hypoték v únoru o jeden bazický bod na hodnotu 1,93 %. To Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték poskytnutých vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se v únoru ustálil na hodnotě 1,82 %, tedy o 11 bazických bodů méně. "I v době koronavirové se nemění jedno důležité pravidlo. V praxi totiž mohou být hypotéky oproti statistickému průměru výrazně levnější," říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz a uvádí příklad: "Pokud si klient požádá o hypotéku ve výši 3 miliony korun se splatností 25 let prostřednictvím zkušeného hypotečního makléře, ušetří jen na úrocích důležitých 50 tisíc korun." Konkrétní úsporu lze jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

Navíc kromě samotné úspory na úrokové sazbě pomůže vybraný hypoteční makléř klientovi s vyřízením veškerých dokumentů a může vyjednat u banky vyýhodnější také různé výhody, které souvisí přímo s klientovou rodinnou situací.

hypoteční kalkulačka

Únor - rekordní měsíc

I když podle údajů Fincentrum Hypoindexu klesl oproti prosinci objem poskytnutých hypoték v lednu o více než 4,5 miliardy korun, stal se přesto letošní leden s objemem téměř 25 miliard korun nejsilnějším měsícem roku v historii ukazatele

Fincentrum Hypoindex. Meziročně vzrostl objem půjčených peněz o více než osm miliard korun.
V lednu si přišlo pro novou hypotéku 8 380 klientů, což je o 1 571 méně než v posledním měsíci loňského roku. I s těmito čísly se však letošní leden řadí na přední příčky, úspěšnější byl pouze první měsíc roku 2017, kdy banky sjednaly 8 665 hypotečních úvěrů.

S poklesem úrokových sazeb hypoték roste i jejich průměrná výše, v současnosti je jen malý kousek od třímilionové hranice.

hypoteční kalkulačka 

Pandemie zdražování nemovitostí nezabránila

 

Z dat Fincentrum Hypoindex vyplývá, že únor se stal s objemem poskytnutých hypoték téměř 30 miliard korun nejsilnějším měsícem v historii sledování. Letošní únor tak překonal i dosud rekordní listopad 2016. V únoru si přišlo do bank pro hypotéku téměř 10 tisíc klientů, což je 1 568 více než v lednu a o 2 856 více než před rokem.

A další rekord si připsal letošní druhý měsíc. Padla třímilionová hranice, průměrná výše hypotečního úvěru vzrostla o 30 555 korun na 3 006 901 korun. Meziročně se zvýšila částka průměrné hypotéky o téměř 390 tisíc korun. Před čtyřmi lety banky poskytovaly průměrnou hypotéku ve výši dvou milionů, tedy o milion korun méně. "Tak vysoký nárůst můžeme přičíst zejména stálému růstu cen nemovitostí v posledních letech. A podle údajů realitních makléřů a developerů se pokles cen v nejbližší době očekávat nedá, průměrná výše hypoték tak bude pravděpodobně dále růst," podotýká Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

 

Česká národní banka nechala na únorovém zasedání základní úrokové sazby beze změny, cena peněz na mezibankovním ale již několik měsíců roste. A protože zájem klientů o hypotéky nepolevuje, mají banky prostor pro zvyšování úrokových sazeb. Během února zvýšila sazby o jednu desetinu procentního bodu mBank a Moneta Money Bank. Od 8. března zvýšila úrokové sazby hypoték také skupina ČSOB (jejími členy jsou také Hypoteční banka a Českomoravská stavební spořitelna), a to u hypotečních úvěrů do 70 % LTV o 0,1 % a u 80 % LTV o 0,2 %, úrokové sazby u 90 % LTV zůstávají beze změny. Hypoteční banka a ČSOB tak nově nabízí pětileté fixace s LTV do 80 % od 2,29 %. V polovině března zdražila hypotéky o dvě desetiny procentního bodu i Air Bank. U nových hypoték banka klientům nyní nabídne roční úrok od 2,19 %. U hypoték převedených z jiné banky pak roční úrok nově začíná na 1,99 %. Ostatní banky zatím vyčkávají.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře