Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2023

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,8 %     Brokerindex: 5,7 %    Úspora:  45 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Pro mnohé je to už nuda, každý měsíc levnější hypotéky. Pro jiné však také podnět k tomu, aby už konečně začali svůj sen o vlastním bydlení realizovat. Sazby hypoték sice v nejbližší době nijak závratně neporostou, co však roste, jsou ceny nemovitostí.

Podle údajů Fincentrum Hypoindex úrokové sazby hypoték v září již tradičně poklesly, nový rekord se ustálil na hodnotě 1,82 %, což je o 0,02 % méně než v srpnu. Pozadu nezůstal ani Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. Jeho zářijová hodnota je 1,66 %, dokonce o 5 setin procentního bodu méně než v srpnu. „Opět se ukázalo, že v praxi jsou hypotéky ještě levnější, než vykazuje statistický průměr. Vezme-li si tedy klient hypotéku na dva miliony se splatností 25 let a konstantních podmínkách přes hypotečního makléře, ušetří ve finále téměř 46 tisíc korun,“ vypočítává Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Konkrétní úsporu si ostatně můžete ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

A září bylo úspěšným měsícem i v zájmu o hypotéky. Podle Hypoindexu si o hypotéku požádalo v září o 535 klientů víc než o prázdninách. Celkem bylo uzavřeno 9 825 nových smluv. Rostly i objemy sjednaných hypotečních úvěrů, které v devátém měsíci vystoupaly na 19,6 miliard korun. Pokud bychom se podívali na celková letošní čísla, tak za tři čtvrtletí roku 2016 bylo sjednáno téměř 82 tisíc hypotečních úvěrů v  objemu bez mála 160 miliard korun. „Dosavadní čísla jasně naznačují, že se letos opět dočkáme celkových rekordů. A vzhledem k tomu, že hypoteční makléři, sdružení v Asociaci hypotečních makléřů, uzavírají každou čtvrtou hypotéku na českém trhu, lze i u nich očekávat počty i objemy oproti loňsku výrazně vyšší,“ uvádí Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Co bude s hypotékami dál?

Odpovědět kladně na otázku, zda bude zlevňování hypoték pokračovat, je velmi ošidné. Na jednu stranu jsou úrokové sazby obecně velmi nízké, na druhou stranu již nyní začínají banky dbát na doporučení České národní banky a přestávají poskytovat 100% hypotéky a od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru, který významně postihne i hypoteční banky. „Předpovídat, jestli omezení LTV a nový zákon hypotéky zdraží, si momentálně netroufne nikdo. Nicméně pro konec letošního roku a minimálně jarní období roku příštího platí jednoznačně, že hypotéky budou stále velmi výhodné a ti, kdo o vlastním bydlení uvažují, by rozhodně neměli váhat,“ říká Petra Horáková Krištofová.

Co se však již stává skutečností, jsou rostoucí ceny nemovitostí. Ceny bytů se dostávají na dosah cen v roce 2008, navíc ty nejlepší byty mizí z developerských projektů velmi rychle, takže sehnat pěkné bydlení je čím dál těžší.

Co je nového u hypotečních makléřů

Ani začátek podzimu nepřináší žádné zvláštní akce a výhodné nabídky bank. Jsou to změny spíš kosmetické. Například Expobank snížila sazbu tříleté fixace z 3,18 na 3,16 % a pětileté fixace z 3,20 na 3,15 %, naopak Equa bank zvýšila sazbu hypoték s fixací na jeden rok z 3,69 na 3,79 %.

hypoteční kalkulačka

Do 23. října nabízí Česká spořitelna benefit v podobě odhadu nemovitosti zdarma a nižší úrokovou sazbu u fixace na 10 let.

Až do konce listopadu probíhají tradiční Hypodny u Raiffeisenbank, v jejichž rámci mohou klienti získat zvýhodněnou úrokovou sazbu a při podpisu smlouvy navíc bonus 4 tisíce korun.

Na poslední čtvrtletí připravila pro své klienty několik finančních odměn i Českomoravská stavební spořitelna. Klienti získají například prémii až dva tisíce korun k nově uzavřeným smlouvám a souběžně uzavřenému nezajištěnému meziúvěru, nebo za podpis smlouvy pro děti a mladistvé do 21 let bonus jeden tisíc korun.

Jestli jsou tyto nabídky bank výhodné právě pro vás, to vám rádi a zdarma spočítají naši hypoteční makléři..

 Zeptat se makléře