Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Žádné velké drama se sice nekoná, nicméně po téměř roce a půl došla bankám chuť stále snižovat sazby a první odvážlivci úroky zvyšují.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu dosáhly hypotéky v květnu s největší pravděpodobností již konečně svého dna. Průměrná sazba byla 2,05 %, což je o 0,06 % méně než ukázaly hodnoty v dubnu. Pokles Broker indexu, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se sice zarazil již v dubnu, nicméně i v květnu dosahuje hodnoty nižší, tedy 1,93 %.  Konkrétně tedy při uzavření dvoumilionové hypotéky na 25 let a konstantních podmínkách úvěru ušetří klienti hypotečních makléřů 35 tisíc korun.

Nízké sazby zřejmě nevydrží…

Že je to minimálně rok ohlašované dno konečně tady, dokazují dva velcí poskytovatelé hypoték, Komerční a Hypoteční banka. U Komerčky vzrostly sazby pro fixace 8 až 15 let o 0,30 procenta, nejvyužívanější pětiletá však jen o desetinu. Hypotečka zvyšuje fixní sazby na 7 let o 0,30 procenta desetileté fixace dokonce o půl procentního bodu, pětiletá fixace podraží o dvě desetiny a tříletá o desetinu procenta. Podle odborníku je budou v nejbližší době následovat i další banky, zejména u delších fixací. Nemělo by se však v žádném případě jednat o překotné zdražování, do konce roku půjde jen o desetinky. A tato navýšení jistě naruší mnohé akční nabídky, banky o své i potenciální klienty nebudou chtít přijít.

… ale výjimky se najdou

A jedna akce na sebe nenechala dlouho čekat. Česká spořitelna se zřejmě chce opět stát dvojkou na trhu, přichází totiž s neodolatelnou nabídkou. Kdo si do 5. července sjedná novou hypotéku s osmiletou fixací, dostane garantovanou sazbu 1,99 % a jako bonus službu Variabilita splátek, díky které si mohou klienti snížit nebo navýšit měsíční splátky až o 30 %. Akce se vztahuje na hypotéky do 90 % zástavní hodnoty nemovitosti splácené z aktivního účtu u České spořitelny. Podmínkou získání této sazby je ještě uzavření pojištění schopnosti splácet. Kdo si pojištění uzavřít nebude chtít, pro toho bude platit sazba 2,19 %. Zaujala-li vás tato nabídka, zeptejte se našich hypotečních makléřů na detaily, případně si u makléřů nechte udělat ještě další propočty, abyste se ujistili, že je tato hypotéka pro vás opravdu nejvýhodnější variantou.

Česká národní banka doporučuje nehazardovat

V úterý 16. června vydala ČNB v rámci Zprávy o finanční stabilitě 2014/2015 doporučení k poskytování hypotečních úvěrů. Centrální banka se totiž obává, že postupný růst cen nemovitostí a úrokových sazeb hypotečních úvěrů by mohl mít negativní dopad na stabilitu bankovního sektoru. Banky by s doporučeními, tedy výrazné omezení poskytování 100procentních hypoték a omezení délky splatnosti na maximálně 30 let, neměly mít zásadní problém. "Klientů, kteří využívají nyní takzvané stoprocentní hypotéky, tedy financování bydlení bez vlastních zdrojů, registrujeme asi 10%," uvedla pro Radiožurnál manažerka Asociace hypotečních makléřů Petra Horáková Krištofová. Podle ní si při určování délky splatnosti banky samy klienty pečlivě prověřují již nyní.  Dávají jim také většinou o jedno i více procenta vyšší úrokové sazby.

 

Požádat makléře o radu