Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2023

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,8 %     Brokerindex: 5,7 %    Úspora:  45 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Průměrné úrokové sazby hypoték se podle Fincentrum Hypoindexu nezměnily. V lednu tak zůstaly na stejné úrovni jako v prosinci loňského roku, tedy na 2,06 %. Hypotéky tak na své letošní dno čekají.

A příznivou zprávu pro klienty hlásí i Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. I v prvním měsíci letošního roku se drží těsně pod dvěma procenty, konkrétně 1,98 %, což je oproti prosinci ještě drobné zlepšení. Z čísel je patrné, že v praxi je možné pořídit hypotéku u hypotečního makléře levněji, než udává průměrná sazba Hypoindexu. Klienti hypotečních makléřů tak ušetří při uzavření dvoumilionové hypotéky na 25 let a konstantních podmínkách přibližně 23 tisíc korun. Lze si to snadno ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka


Podle údajů Fincentrum Hypoindexu bylo v lednu sjednáno jen 5 912 hypotečních úvěrů, což je o 3 547 méně než v prosinci. A meziroční pokles zaznamenaly také celkové objemy půjčených peněz, které ve srovnání s prosincem klesly o 5,5 miliardy korun. V lednu 2016 si lidé sjednali hypotéky celkem za 12,65 miliard korun.
„Začátek roku je pro hypotéky vždy pomalejší, což naznačují i čísla nově uzavřených smluv, kterých je méně než koncem loňského roku. Přesto jsme se dočkali jednoho rekordu. Klienti si půjčují více peněz, průměrná hypotéka se poprvé v historii dostala přes dva miliony korun,“ komentuje výsledky Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

Banky s akcemi šetří

Banky jsou zřejmě přesvědčené, že nízké úrokové sazby klientům stačí, až na pár výjimek se do žádných extra akcí nehrnou.
Začátkem února snížila úrokové sazby hypotečních úvěrů Wüstenrot, a to až o 0,2 % ročně. Snížení se týká především tří a pětiletých fixací. Úroková sazba Hypotéky Wüstenrot na bydlení začíná nyní na 1,74 %  ročně,  Hypotéku Refin může žadatel o refinancování původního úvěru získat již za 1,64 % ročně. Hypotéku bez příjmů určenou pro klienty, kteří nemohou standardním způsobem prokázat své příjmy, nabízí banka s úrokovou sazbou od 4,04 % ročně.
Od poloviny února do konce dubna nachystala pro klienty akci i GE Money Bank, která nabízí historicky nejnižší úrokovou sazbu 1,88 % ročně. Hypotéka je bez poplatku za zpracování úvěru a banka zdarma zajistí i odhad nemovitosti. Nabídka platí pro účelovou hypotéku s dobou fixace 3 a 5 let a pro všechny výše úvěrů bez nutnosti sjednání placeného pojištění schopnosti splácet. Dalším benefitem je možnost dvakrát ročně využít dílčí mimořádné splátky zdarma až do 25 % z výše úvěru po prvním roce splácení, a to i v průběhu fixace.
Jestli jsou tyto hypoteční produkty vhodné právě ve vašem případě, vám rádi sdělí naši hypoteční makléři.

Ceny rezidenčních nemovitostí rostou

Vývoj indexu cen nemovitostí Hypoteční banky v posledním čtvrtletí loňského roku potvrdil trend setrvalého růstu cen všech typů rezidenčních nemovitostí. Nejrychleji, o celých 2,2 %, rostly ceny bytů. Následovaly ceny pozemků s růstem 1,7 %, nejméně, o pouhých 0,5 %, se pak zvýšily ceny rodinných domů. Meziročně stoupla cena bytů o 6,3 %, rodinných domů o 2,2 % a pozemků o 4,4 %.   

Stavebko pro děti už bez soudu

Novinka, kterou nedávno schválil Parlament ČR, potěší zejména rodiče. Ti totiž budou moci opět vypovědět stavební spoření nezletilých dětí bez souhlasu soudu. Novelu zákona o stavebním spoření musí ještě schválit senátoři a podepsat prezident.
„Je dobře, že se vrátí rodičům možnost za naspořené peníze dítěti zrekonstruovat dětský pokojík či koupit nový nábytek bez toho, aby museli žádat soud. Samozřejmě musí splnit podmínku, že bude smlouva již po šestileté vázací lhůtě, “ říká Petra Horáková Krištofová. Soudům se značně uleví, rozhodovat by měly nově pouze v případech, kdy s ukončením smlouvy nebudou souhlasit všichni jeho zákonní zástupci. Dítě samo si může naspořené peníze vybrat až po dosažení 18 let.  

Požádat makléře o radu