Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2023

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,8 %     Brokerindex: 5,7 %    Úspora:  45 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Další mrazivý měsíc v roce přinesl ochlazení i na hypoteční trh. Zdražování hypoték provází logicky nižší zájem klientů a klesající objemy uzavřených hypotečních úvěrů.

Jak ukazují čísla z Fincentrum Hypoindexu, vzrostla v únoru podle očekávání průměrná úroková sazba hypoték o dalších osm setin procentního bodu na 2,36 % a dosáhla úrovně z prosince roku 2014. Zdražování se nevyhnula ani praxe, i když růst není tak markantní. Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, vykázal v únoru hodnotu 2,23 %, což je sice o deset bazických bodů více než v lednu, nicméně oproti průměru si stále drží slušný odstup, a tím pádem i nemalou úsporu pro klienty.

„Pokud si zájemce o hypotéku na byt či dům požádá o hypoteční úvěr prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, ušetří na klasické dvoumilionové hypotéce se splatností 25 let nezanedbatelných čtyřicet tisíc korun,“ konstatuje Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Konkrétní úsporu si může každý jednoduše ověřit sám na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Počty i objemy hypoték zůstaly věrné únorovým teplotám

S růstem úrokových sazeb hypoték logicky klesá zájem klientů o hypoteční úvěry. Ve druhém měsíci letošního roku si podle statistik Hypoindexu lidé sjednali celkem 7 446 hypotečních úvěrů, což je o 337 hypoték méně než v lednu. Vyšší rozdíl je však vezmeme-li srovnání meziroční, v únoru loňského roku si lidé sjednali téměř o dva tisíce hypotečních úvěrů více než letos. To ale byla průměrná úroková sazba hypoték o půl procentního bodu nižší.
Pokles zaznamenaly i objemy uzavřených hypotečních úvěrů. V únoru byly sjednány hypotéky za bezmála 16 miliard korun, což je o více než půl miliardy méně než v lednu. V loňském únoru si lidé půjčili na hypotéky téměř 19 miliard korun, o tři miliardy více než letos.

Až na pár výjimek stále roste průměrná výše hypotéky, v únoru si lidé půjčovali v průměru 2 143 371 korun.
„Do současného zdražení hypoték promluvilo především únorové zvýšení základních úrokových sazeb centrální banky. Podle posledních informací od guvernéra ČNB chystá centrální banka letos již pouze jedno zvyšování, a to až koncem roku, takže se dá očekávat, že růst úrokových sazeb hypoték nebude tak dramatický, jak odborníci počátkem roku předpokládali. Navíc konkurenční boj a pravidelné akční nabídky hypotečních bank pozvolné zdražování zmírní,“ uvádí Petra Horáková Krištofová a dodává, že dobrá doba pro pořízení vlastního bydlení na hypotéku sjednanou prostřednictvím zkušeného hypotečního makléře zůstává i nadále.

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

Česká spořitelna nabízí v březnu a dubnu ke všem novým hypotékám pojištění domácnosti i nemovitosti na jeden rok zdarma. Na podzim loňského roku začala Česká spořitelna nabízet hypotéku s možností fixace úrokové sazby na 15 let.
Raiffeisenbank přichází s tradičními Hypodny. Zájemci o nový hypoteční úvěr při podpisu smlouvy mohou od 12. 3. do 1. 6. získat mimořádný bonus ve výši 5 000 korun. Dvacet procent z výše úvěru mohou přitom použít na cokoli, bez udání účelu. Podmínkou je uzavření smlouvy s alespoň tříletým fixačním obdobím. Banka navíc v průběhu března výrazně urychlí ocenění nemovitosti využitím takzvaných cenových map. Nová služba bezplatného ocenění bytů ušetří klientům nejen čas, ale i tisíce korun, které by vynaložili za ocenění externím odhadcem. Za poskytnutí a správu standardní hypotéky se navíc neplatí žádný poplatek. Klienti, kteří aktivně využívají účet eKonto SMART nebo eKonto KOMPLET, mohou uplatnit slevu z úrokové sazby ve výši 1 procentního bodu.

Wüstenrot hypoteční banka od 1. března zavádí poplatkové prázdniny. To znamená, že bez poplatků za zpracování a poskytnutí úvěru jsou dostupné produkty Hypotéka pro vlastní bydlení a Hypotéka na cokoliv. U Hypotéky Refin mohou klienti zažádat nově o fixaci na 7 let a získat interní ocenění nemovitosti za sníženou cenu.
Modrá pyramida boří mýty, že úvěry od stavebních spořitelen jsou vhodné především pro rekonstrukce a menší investice do bydlení. „Největší objem úvěrů poskytla stavební spořitelna formou Hypoúvěrů, které jsou zajištěné nemovitostí a klienti je využívají hlavně na koupi nebo výstavbu nemovitosti,“ uvádí David Formánek, předseda představenstva a generální ředitel Modré pyramidy. Modrá pyramida vloni poskytla klientům celkem 5 668 Hypoúvěrů v celkovém objemu 12,708 miliardy korun. Meziročně tak objem Hypoúvěrů vzrostl o 70 %.

Asi 150 tisíc majitelů hypoték bude letos řešit, co se svou hypotékou při konci fixačního období. To je nejvíce v historii. „Minimálně polovina z těchto lidí bude zvažovat, jestli nemají vyměnit banku a převést hypotéku do jiné instituce. Zhruba třetina lidí pak doopravdy financující společnost vymění, často přitom přejdou do stavební spořitelny,“ říká předseda představenstva ČMSS Tomáš Kořínek. Celkový objem refinancovaných úvěrů by se letos mohl přiblížit 45 miliardám korun. ČMSS může klientům při refinancování nabídnout zvýhodněnou úrokovou sazbu 1,9 % a jednodušší proces schválení úvěru, při kterém v některých případech nebude nutné dokládat potvrzení o příjmech.
Vlastnosti nejen těchto produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi představí naši hypoteční makléři. 

 Zeptat se makléře