Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Se stoupajícím počtem hypoték ve společnosti roste zájem o refinancování hypotéky. Je to logické: když končí fixační období úrokové sazby, lze s hypotékou libovolně „hýbat“. To v praxi znamená, že lze bezplatně umořit část zbývajícího dluhu, nebo lze dluh splatit celý.

Dojde-li ke splacení dluhu novou hypotékou od jiné banky, pak se jedná o refinancování hypotéky. O refinancování hypotéky se hovoří nejčastěji v souvislosti s úrokovými sazbami. Nicméně v praxi se ukazuje, že důvodů pro změnu banky může být více.

Nižší úroková sazba

Nejtypičtějším důvodem, proč lidé přistupují k refinancování hypotéky, je snaha získat lepší úrokovou sazbu, než jakou nabídla po skončení fixace původní banka. O nové výši úrokové sazby by měly banky klienty uvědomit cca 4 týdny před vypršením fixace. To je pro případné vyřízení refinancování hypotéky dostatečná lhůta za předpokladu, že klient již má část potřebných dokumentů k refinancování hypotéky předem připravenou. Pak už stačí jen získat přehled o konkurenční nabídce a tu pak s nabídkou stávající banky porovnat. S tím vším může rychle pomoci hypoteční makléř, který klientovi výslednou úsporu snadno propočítá. Klient se pak sám rozhodne, zda-li výsledná úspora stojí za nové administrativní martýrium, které sice může bezplatně obstarat makléř, nicméně pro klienta bude znamenat určitou časovou i finanční angažovanost.

Rozložení splátek do delší splatnosti

Jsou klienti, kteří se během fixačního období dostali do finančních problémů a aktuální výše měsíční splátky je pro ně velkou zátěží. Refinancováním hypotéky a rozložením úvěru do delší splatnosti získáme nižší měsíční splátku. Nevýhodou tohoto řešení jsou vyšší zaplacené úroky (čím delší splatnost, tím „dražší“ úvěr).

Výhodnější produkt

Není málo ani těch klientů, kterým primárně nejde ani o výši úrokové sazby, ani o výši měsíční splátky. Mají zájem o změnu hypotečního produktu, protože ten starý jim z nějakého důvodu nevyhovoval (například jim úvěrová či zástavní smlouva zakazovala nemovitost pronajímat). Je třeba si také uvědomit, že během uplynulých let se produkty poměrně významně změnily a dnes jsou pro klienty v mnoha směrech atraktivnější. Mnoho klientů se tak rozhodlo přistoupit k refinancování hypotéky například proto, že chtěli takový hypoteční produkt, který jim umožňuje hypotéku kdykoliv bez sankce splatit. Nespokojenost s bankou V neposlední řadě se lze setkat i s takovými klienty, kterým stávající banka obecně nevyhovuje, a proto se rozhodli svou hypotéku “převést” do jiného bankovního domu.

Týká-li se refinancování hypotéky v brzké době i Vás, můžete využít naší hypoteční kalkulačky pro srovnání hypoték, či se nás obrátit přímo. Naši spolupracující hypoteční makléři vám rádi bezplatně pomohou.

Požádat makléře o radu