Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Prolomení dvouprocentní hranice se po neutuchajícím poklesu úrokových sazeb hypoték dalo čekat. Stejně tak fakt, že má hypoteční trh letos velice blízko k rekordu.

Průměrná úroková sazba hypoték podle ukazatele Fincentrum Hypoindex klesá již od dubna. V listopadu konečně pokořila magickou hranici dvou procent a dostala se na hodnotu 1,98 %. To Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, prolomil dvouprocentní hranici již v srpnu a ve zlevňování pokračoval i nadále. „V listopadu se dostal na hodnotu 1,88 % a potvrdil známou skutečnost, že v praxi jsou hypotéky ještě levnější, než vykazuje statistický průměr,“ říká webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a uvádí příklad: Pokud si klient pořídí hypotéku 2,5 milionu korun se splatností 25 let prostřednictvím zkušeného hypotečního makléře, ušetří jen na úrokové sazbě 36 tisíc korun. Ale to není vše. „Vybraný hypoteční makléř navíc pomůže klientům s vyřízením žádosti o hypoteční úvěr, zbaví ho obíhání bank a zvládne pro něj také vyjednat výhodnější podmínky či zajistit různé osobní výhody, které souvisí s jeho konkrétní životní a rodinnou situací,“ dodává Petra Horáková Krištofová. Konkrétní úsporu na úrokové sazbě lze jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Listopad – druhý nejsilnější měsíc v historii

Nejen říjen, ale i listopad se stal velmi silným měsícem. Objem poskytnutých hypoték se v listopadu vyšplhal téměř na 27 miliard korun a tento měsíc se tak stal druhým nejúspěšnějším měsícem v historii Fincentrum Hypoindexu. Největší objem peněz na hypoteční úvěry poskytly banky pouze v listopadu roku 2016, a to za necelých 30 miliard korun. Oproti říjnu vzrostl v předposledním měsíci letošního roku o 523 i počet uzavřených hypotečních smluv, celkem do bank zavítalo 9 323 nových klientů. Pokud bychom srovnali počty hypoték s rekordním listopadem v roce 2016, ten letošní zaostává o 5 045.

S růstem cen nemovitostí tak logicky stále roste průměrná výše hypotéky. Před rokem překonala hranici 2,5 milionu korun, letos v listopadu dosáhla 2,887 milionu a přiblížila se třímilionové hranici.

Rekord téměř pokořen již v listopadu

Z výše uvedených čísel je jasné, že ani slabý prosinec už nezabrání tomu, že se rok 2020 stane rokem rekordním. Zatím největší objem peněz za hypotéky poskytly banky v roce 2016, celkem to bylo 225,809 miliardy korun. Letošní rok už je za jedenáct měsíců na čísle 224,507 miliardy korun. „K absolutnímu rekordu tedy chybí jen málo přes 1,3 miliardy korun, což by pro hypoteční banky neměl být vůbec žádný problém. Letošní nejslabší měsíc byl leden, a přesto v něm banky půjčily téměř 17 miliard korun. Pokud by prosinec vyrovnal říjnová čísla, dočkáme se překonání hranice čtvrt bilionu korun,“ dodává Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka 

Úrokové sazby na historickém minimu i u stavebního spoření

Průměrná úroková sazba nově poskytnutých zajištěných úvěrů od stavebních spořitelen klesla v říjnu na 1,94 procenta. Poprvé v historii se tak dostala pod dvě procenta a překonala i doposud nejnižší úrovně z poloviny roku 2017. Od jara tak úrokové sazby nových úvěrů od stavebních spořitelen klesly o více než půl procentního bodu. Historicky nejnižší sazby se odrážejí i v zájmu o úvěry od stavebních spořitelen, které letos zvýšily objem poskytnutých úvěrů o třetinu a celoročně tak i přes současnou celosvětovou situaci zaznamenají jeden z nejlepších obchodních výsledků v historii. Například Českomoravská stavební spořitelna (je součástí skupiny ČSOB) poskytla v listopadu úvěry a meziúvěry ze stavebního spoření v celkovém objemu 2,6 miliardy korun, což je nejlepší měsíční výsledek od října 2018.

Co nového u hypotečních makléřů

Česká národní banka ponechala i na prosincovém zasedání úrokové sazby beze změny (dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,25 %), nezměnila ani omezení hypotečních úvěrů. Banky již nezlevňují takovým tempem jako v předešlých měsících. V prosinci snížila Equa bank sazby hypoték o 0,3 %. Refinancovat hypotéku lze nyní u Equa bank již od 1,79 % ročně. Hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu s fixací 3 nebo 5 let lze nyní nově pořídit s úrokem od 1,89 % ročně. Úrokové sazby hypoték snížila také Moneta Money Bank, Banka Creditas zlevnila delší fixace a naopak zvýšila úrokové sazby u kratších fixací.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře