Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Není pochyb, že letošní rok bude co do objemu hypoték nejtučnější v české historii. Jak ho hodnotí nejvýznamnější hypoteční makléři? A co očekávají příští rok?

Zástupcům největších hráčů v oblasti hypoték a jejich zprostředkování jsme položili dvě otázky:

1 Jak hodnotíte rok 2015 z pohledu specialistů na hypoteční financování?

2 Co nového čeká hypoteční trh a jeho klienty v roce 2016?

 

Pavel Bultas1) Rok 2015 byl z pohledu hypotečního trhu nad očekávání úspěšný. Úrokové sazby dosáhly začátkem léta historického minima a z nízkých sazeb klienti profitovali po celý rok. Růst ekonomiky podpořil zájem o nové bydlení a příznivá byla i situace na realitním trhu, který rozšířil nabídku o nové kvalitní nemovitosti.
2) Očekáváme, že i příští rok bude velmi úspěšný – nízké sazby by měly vydržet a trh bude ovlivněn novým zákonem o úvěrech pro spotřebitele, který by měl vstoupit v účinnost na jaře. Zákon by měl přinést trhu větší transparentnost, odbornost a do budoucna i větší ochranu klientů.

Ing. Pavel Bultas, , ředitel HYPOASISTENT s.r.o.

 

Petra Horáková Krištofová1) Z výsledků máme samozřejmě velkou radost. Osobně mě těší, že kouzlo hypotečního financování díky extrémně nízkým úrokovým sazbám konečně objevili i ti lidé, kteří doposud o investici do nemovitostí pomocí hypotéky neuvažovali. Tímto rozhodnutím následovali cizince, kteří do českých nemovitostí prostřednictvím hypoték investují dlouhá léta, neboť moc dobře vědí, že lze takovou investici dobře zhodnotit.
2) Nová legislativa přinese makléřům i klientům spoustu novinek, které ve výsledku, doufám, budou znamenat větší kultivaci trhu a ochranu klienta.

Ing. Petra Horáková Krištofová, , manažerka Asociace hypotečních makléřů

 

Jan Krutnorád1) Rok 2015 byl pro hypotéky a hypoteční trh extrémně příznivý, jak z hlediska poskytnutého objemu, nízkých úrokových sazeb, vylepšování procesů u bank, tak v neposlední řadě i poklesem podílu delikventnich (klasifikovaných) hypoték. Rok 2015 je shodou okolností posledním rokem, kdy po 20letém novodobém fungování hypotečního trhu v ČR nebyl tento obor žádným způsobem směrován či korigovan legislativou.
2) Rok 2016 bude nejvýznamnějším rokem v novodobé historii hypotečního trhu v ČR, jelikož vejde v platnost a účinnost Zákon o spotřebitelském úvěru na nemovitosti , který na dlouha léta ovlivní kvalitu hypotečního trhu. Tato regulace se však nesmí stát jen formální normou bez efektu. Pro specialisty na hypoteční financování je to velká výzva a věřím, že se tato regulace stane pro ně konkurenční výhodou.

Ing. Jan Kruntorád, , předseda představenstva, Gepard Finance a.s.