Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Mezi velkými bankami se občas objeví i nějaká menší, která by ráda přilákala klienty, kteří chtějí hypotéku. A tak do portfolia pro hypoteční makléře přibyla v březnu i Air Bank. Banka začala nabízet hypotéku s velmi jednoduchými podmínkami. Zatím pouze pro refinancování, později se pustí i do smluv pro nové hypoteční úvěry.

A protože se banka prezentuje svojí bezpoplatkovou politikou, ve stejném duchu se nese i její hypotéka. Stejně jako podmínky u běžných a spořicích účtů, i ty hypoteční nejsou složité a jsou velmi průhledné. Banka při tvorbě produktu vyšla z odpovědí klientů a jejich zkušenosti potvrdily, že lidé chtějí od hypotéky hlavně dvě věci: snadno a výhodně ji získat a posléze se jí co nejrychleji a nejvýhodněji zbavit.

Samozřejmě za jednoduchost se i něco platí. Nejsou to v tomto případě peníze, ale jistá omezení. Nyní se na ně podíváme podrobněji.

Převod hypotéky by měl být maximálně snadný a rychlý – celou mašinerii banka garantuje zvládnout do osmi dnů.

hypoteční kalkulačka

Co bude žadatel potřebovat? Dva identifikační doklady, potvrzení o příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání a původní smlouvu o hypotéce či stavebním spoření. Dále je třeba bance předložit vyčíslení zůstatku původní hypotéky a pojistnou smlouvu (vinkulace). Banka nevyžaduje nový odhad nemovitosti, což jistě klienti uvítají. Air Bank si ocení nemovitost podle statistických modelů. Komu by to nevyhovovalo, třeba proto že jeho nemovitost má vyšší hodnotu, může k vyřízení refinancování předložit odhad, který měl u své současné banky, případně si nechat udělat odhad nový. Za ten však už musí zaplatit.

Současné době lze zatím novou hypoteční smlouvu uzavřít pouze na pobočce, s tím určitě pomůže dobrý hypoteční makléř. Do budoucna chce banka umožnit převod hypotéky také přes internet či po telefonu.

A teď k jednomu omezení. Banka se snaží být průhledná, nabízí proto pouze dva typy úrokové sazby: jednu fixní sazbu na 3 roky do 85 procent zástavní hodnoty nemovitosti (LTV) a jednu plovoucí sazbu, také do 85 procent LTV se stropem na tři roky. V současné době je úroková sazba nad průměrem – 2,4 % p.a. Určitě se dají na českém trhu najít hypotéky i levnější, tady nejlépe pomůže hypoteční kalkulačka, ale výhodou je, že klient ví sazbu měsíc dopředu a banka ji může změnit zase následující měsíc.

Další „omezení“ je minimální výše čerpání úvěru 100 000 korun, maximálně půjčí až 30 milionů korun. Slušná je i doba splatnosti, lze ji nastavit od jednoho roku do 35 let tak, aby ji klient splatil nejpozději do svých 70 let.

Nespornou výhodou je možnost měnit výši splátky přímo v internetovém bankovnictví kdykoliv, třeba každý den a navíc zdarma. Uvítají to především ti, kteří najednou přijdou k vyšší částce ať už lepší prací, nečekanou odměnou či dědictvím.

Za převod banka neúčtuje skoro žádné poplatky. Zdarma je zpracování smlouvy, čerpání úvěru, vedení účtu v bance, mimořádné splátky mimo fixaci, změna výše splátek. Jediný poplatek, který na klienty čeká, je za to, když si budou chtít během fixace převést hypotéku do jiné banky. Pak zaplatí bance za skutečný náklad za zajištění úrokové sazby do konce fixace. Aktuálně se pokuta pohybuje do 0,2 procenta ročně z předčasné splátky, což je částka přiměřená.

Banka nabízí ještě jednu výhodu pro flexibilní klienty, takzvanou Chytrou rezervu. Kdo zaplatí nějaké peníze nad stanovenou výši splátky a zároveň není v exekuci ať už jednorázově, nebo pravidelně, může si tyto peníze v případě potřeby vybrat. Klient však nesmí být v exekuci. O tyto peníze navíc se pak snižuje částka, kterou zbývá doplatit.

Při sjednání převodu hypotéky může klient požádat kromě prostředků na refinancování i o další částku, kterou může využít třeba na rekonstrukci při vypořádání majetku. Podmínkou je, že částka musí souviset s nemovitostí klienta a je omezena maximální výší hodnoty nemovitosti, tedy 85 procent.

Novinka od Air Bank tak může být užitečné pro ty klienty, kteří předpokládají, že budou s výší splátky hýbat, navíc nechtějí platit zbytečné poplatky. Kdo dává přednost nižší sazbě či pětileté fixaci, bude muset jinam. Ale s tím určitě nejlépe pomůže dobrý hypoteční makléř.

Požádat makléře o radu