Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2023

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,8 %     Brokerindex: 5,7 %    Úspora:  45 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

I když hypoteční úvěry mírně zdražují, přes hranici dvou procent se v dubnu nepřehouply. O hypotéky je stále velký zájem, duben se stal druhým nejúspěšnějším měsícem v historii sledování.

Zatímco podle aktuálních dat Fincentrum Hypoindexu vzrostla průměrná úroková sazba hypoték v dubnu o čtyři bazické body na 1,98 % a nebezpečně se přiblížila dvouprocentní hranici, Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték poskytnutých vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se ustálil na hodnotě 1,85 % a potvrdil starý známý fakt, že v praxi lze získat hypotéku výhodněji, než vykazuje statistický průměr. „Pokud si například klient požádá o hypotéku ve výši tří milionů se splatností 25 let prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, může ušetřit jen na úrocích významných 55 tisíc korun. A to je v době, kdy se dá očekávat další růst úrokových sazeb, jistě nezanedbatelná deviza,“ vypočítává webmasterka portálu Hpoykalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a dodává, že zkušený hypoteční makléř navíc zvládne pro klienta vyjednat u banky různé výhody související přímo s klientovou rodinnou a finanční situací. Konkrétní úsporu lze jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Objemy jsou stále vysoké

Z dat Fincentrum Hypoindexu dále vyplývá, že v dubnu sice banky sjednaly o téměř dva tisíce hypoték méně než v březnu a objem klesl o 5,5 miliardy korun, přesto se letošní čtvrtý měsíc může pochlubit více než dvojnásobným objemem „běžného“ hypotečního měsíce. Meziročně vzrostl počet hypoték o 5 672 a objem o 21,3 miliardy korun.

Boom v oblasti úvěrů na bydlení zažívají také stavební spořitelny. Jen za březen poskytly podle statistik České národní banky úvěry zajištěné nemovitostí za více než tři miliardy korun a zlomily tak svůj historický rekord. Úroková sazba přitom byla podle dat ČNB v průměru o desetinu procentního bodu nižší než u bankovních hypoték. Za první čtvrtletí poskytly stavební spořitelny úvěry za 6,9 miliardy korun, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku představuje 36procentní nárůst.

Zvyšuje se také průměrná výše poskytnuté hypotéky. Ta se vyšplhala již na 3 155 581 korun. „A výše poskytovaných hypotečních úvěrů se bude i nadále zvyšovat, protože růst cen nemovitostí se nezastavuje,“ podotýká Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka 

Zdražování nemovitostí pokračuje

Ani koronavirus nezastavil růst cen nemovitostí v prvním čtvrtletí letošního roku. Podle HB Indexu rostly ceny rezidenčních nemovitostí napříč republikou ještě více, než se očekávalo. Všechny segmenty si připsaly prakticky největší čtvrtletní růst za posledních 10 let. Nejvíce zdražily pozemky, jejichž ceny meziročně vzrostly o téměř 16 procentních bodů, oproti poslednímu čtvrtletí loňského roku se jejich cena zvýšila o 5,2 procentního bodu. Cena bytů vzrostla o 3,8 procentního bodu, meziročně pak o 13,4 procentního bodu. Nejméně se zvýšila cena rodinných domů, ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2020 o 3,2 procentního bodu, meziročně pak o 10,4 procentního bodu.

„V následujícím půl roce očekáváme pokračování cenového růstu, který zůstane nad desetiprocentní úrovní. Důvodem bude přetrvávající poptávka ze strany investorů i úrokové sazby, které se i přes mírné zvýšení drží na nízké úrovni. Ke zpomalení tempa růstu cen bude docházet pouze regionálně,“ vysvětluje Jiří Feix, předseda představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

Přestože hypotečním bankám ve výraznějšímu zdražování brání konkurenční boj, budou se muset zájemci o hypotéky smířit se zvýšením úrokových sazeb. Zvyšovat úrokové sazby se totiž chystá v průběhu letošního roku i centrální banka. Základní úroková sazba stanovená ČNB by tak letos mohla postupně vzrůst ze současných 0,25 % na 0,75 %. Navýšení se s určitým zpožděním promítne i do úrokových sazeb hypotečních úvěrů. A zdražování by se mohlo projevit i ve snížení zájmu o hypotéky. 

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře