Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - únor 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,9 %     Brokerindex: 5,8 %    Úspora:  70 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Úrokové sazby se pomalu, ale jistě začínají šplhat vzhůru. Podle Fincentrum Hypoindexu s průměrná úroková sazba hypoték zvýšila z červencových 2,08 % na srpnových 2,11 %. 

Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaný vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se stále drží pod dvěma procenty, v srpnu vykázal hodnotu 1,96 %. A to je oproti průměru, který sleduje Hypoindex, stále nižší. Při uzavření dvoumilionové hypotéky na 25 let a konstantních podmínkách úvěru tak klienti hypotečních makléřů ušetří téměř 44 tisíc korun. To si lze ostatně snadno ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

Přestože jsou sazby stále na historicky nejnižší úrovni, v srpnu si o hypotéku požádalo o více než tisíc klientů méně, než tomu bylo v červenci. I objemy půjčených peněz byly v srpnu nižší. Že by se lidé v létě věnovali spíše cestování a čekali na výhodné podzimní akce bank?

„Že se stále banky do dramatického zvyšování úroků nehrnou, je určitě dobrou zprávou pro ty, kteří si chtějí pořídit vlastní bydlení a hypotéku si zatím vyřídit nestihli,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz, a dodává, že se očekává mírný růst sazeb i na podzim. Pro výraznější růst však podle odborníků zatím není důvod, protože intervence ČNB na udržení kurzu koruny bude držet úrokové sazby dole.

Podmínky pro pořízení vlastního bydlení jsou tedy stále skvělé. Přestože se průměrná cena bytu mírně zvyšuje, stále ještě nedosahuje předkrizové úrovně. Zvýšení totiž stále dokážou kompenzovat velmi nízké úrokové sazby bank.

Co je na hypotečním trhu nového

V srpnu ohlásila zvýšení úrokových sazeb pro 7leté a delší fixace UniCredit Bank a k dalšímu posunu sazeb směrem vzhůru došlo i v září. Banka byla přitom oceněna prestižním časopisem Euromoney jako nejlepší banka v sektoru financování nemovitostí. Vysoká úroveň služeb zajistila bance ocenění hned ve dvou různých kategoriích průzkumu Real Estate Survey 2015. Což dokazuje, že nejen výše úrokové sazby rozhoduje o výhodnosti úvěru. Záleží totiž i na dalších službách a souvisejícím servisu, o kterém mají nejlepší přehled renomovaní hypoteční makléři.

Proti proudu jde Raiffeisenbank, která na rozdíl od velké trojice bank ohlásila koncem prázdnin snížení sazby u hypotéky Klasik o jednu desetinu procenta. A se sazbou dolů šla i Expobank, ta však pouze korigovala červnový růst.
Celkově je možné říci, že do začátku školního roku vstupují banky opatrně, se sazbami raději nehýbají a když už akce, tak se týká spíše poplatků souvisejících s vyřízením či správou hypotečního úvěru.

Jedna podstatná novinka se však přece jen objevila. Jedná se o takzvanou zpětnou hypotéku, kterou pod názvem Renta z nemovitosti nabízí společnost Finemo.cz. Využít ji mohou senioři, kteří vlastní nemovitost, a to formou jednorázového příspěvku, nebo formou měsíční renty. Na závažná úskalí tohoto produktu však již v médiích upozornila ČNB.

Všechny nabídky bank, ať už jde o standardní produkty, anebo časově omezené nabídky, najdete v kancelářích našich spolupracujících hypotečních makléřů. Stačí si domluvit bezplatnou schůzku.

Požádat makléře o radu