Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,40 %     Brokerindex: 5,25 %    Úspora:  80 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Hypoteční sazby koncem loňského roku přestaly klesat, nižší zájem klientů o nové smlouvy způsobil i pokles celkového objemu půjčených peněz.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu se pokles úrokových sazeb hypoték v prosinci téměř zastavil. Průměrná úroková sazba hypoték jen nepatrně poklesla, konkrétně oproti listopadu o jeden bazický bod na 2,34 %. Podobně se drží i Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. V prosinci vykázal hodnotu 2,26 %, což je o 8 bazických bodů méně než ukazují čísla z Hypoindexu. „Opět se ukazuje, že v praxi mohou klienti dosáhnout na nižší úrok, než vykazuje statistický průměr. Pokud si například klient požádá o hypotéku prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, ušetří na dvoumilionové hypotéce se splatností 25 let na úrocích téměř 25 tisíc korun, které může využít třeba na lepší vybavení domácnosti,“ konstatuje Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz a dodává, že výhodou sjednání hypotéky prostřednictvím hypotečního makléře není jenom nižší úroková sazba, ale i fakt, že zkušený hypoteční makléř umí zajistit různé výhody související přímo s klientovou situací a samozřejmě také ušetřit drahocenný čas s obíháním jednotlivých bank. Konkrétní úsporu si lze jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Ani nízké úrokové sazby už netáhnou

I když hypotéky stále zlevňovaly, na počtu sjednaných smluv se to neprojevilo. Přestože byl v prosinci podle dat Fincentrum Hypoindexu zájem o hypotéky ve srovnání s ostatními měsíci loňského roku velký, objem ani počet sjednaných hypoték nepřekonal listopad. V prosinci si do bank přišlo o 231 klientů méně než v listopadu, konkrétně 7 074. Objem poskytnutých hypotečních úvěrů se v posledním měsíci loňského roku přiblížil hranici 18 miliard korun.
Meziročně si však banky polepšily. Předloni v prosinci banky rozpůjčovaly o tři miliardy korun méně než v roce 2019, přitom počet sjednaných hypotečních úvěrů byl srovnatelný.

Hypoteční rok 2019 očima odborníků

Rok 2019 se na hypotečním trhu nesl ve znamení adaptace bank a zákazníků na doporučení České národní banky z října 2018 a zpřísnění podmínek pro získání hypoték. Po poslední dekádě, kdy hypoteční trh rostl, včetně posledních třech doslova rekordních let, tak zažil pokles. „Podobný vývoj jsme očekávali, a to zejména v prvním kvartálu roku 2019. Zaznamenaný pokles ale naše očekávání předčil. Na začátku roku jsme odhadovali výsledek trhu na úrovni 200 miliard korun ročně v celkovém objemu prodaných hypoték, poslední čísla ukazují, že trh dosáhl hodnoty 181 miliard. Meziročně se bavíme o téměř pětinovém poklesu,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky Jiří Feix.

Na horší dostupnost hypoték v závislosti na zpřísnění podmínek banky reagovaly postupným snižováním úrokových sazeb, které koncem roku dosáhly až na průměrnou úroveň 2,34 %. Zájemcům o hypotéku ale situaci ztěžuje i stálé, ačkoliv nyní již mírnější, zdražování nemovitostí. Meziroční nárůst cen se pohybuje okolo 8 %. Ve srovnání s příjmy českých domácností jsou tak ceny nemovitostí vysoké. V rámci EU patří Česká republika mezi země s vyšším tempem růstu cen, v třetím čtvrtletí 2019 obsadila šesté místo. Zdražování vedlo i k dosažení historicky nejvyšší průměrné hypotéky - 2,6 milionu korun, což je asi o 300 tisíc více než v předloňském roce. Dominovaly převážně hypotéky s LTV 80 a fixací na pět a více let. Zlevňování nemovitostí se nedá očekávat ani v příštím roce. Úrokové sazby pak budou z velké části záviset na chování trhu a ČNB.

Zájem o stavební spoření stále roste. Také stavební spořitelny se v loňském roce vyrovnávaly s doporučeními ČNB, zájem o stavební spoření přesto rostl. Ačkoliv v loňském roce poklesl objem poskytnutých úvěrů, je výhled do roku 2020 pozitivní i v této oblasti.

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Hypoteční banka s ohledem na vzrůstající ceny na mezibankovním trhu zvýšila v lednu úrokové sazby o 0,2 %. Již v prosinci loňského roku zdražily i Česká spořitelna, Raiffeisenbank a Wüstenrot. Jediná Sberbank ještě před koncem roku 2019 mírně zlevnila.

A co si pro své klienty připravily stavební spořitelny? Klienti Českomoravské stavební spořitelny získají v novém roce ještě větší prémie za zřízení doplňkových produktů, maximální výše odměny tak může dosáhnout 4 500 korun. ČMSS také od nového roku zvýhodňuje dětské smlouvy prémií 1 500 korun. Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) nabízí zdarma sjednání stavebního spoření s cílovou částkou 150 tisíc korun a nově také sjednání úvěru bez zajištění nemovitostí REKOpůjčka. Tento úvěr se hodí pro rekonstrukce a modernizace bydlení do 1 miliónu korun. Využít ho však lidé mohou i na pořízení družstevního bytu. Na pořízení tohoto typu nemovitosti spořitelna lidem půjčí bez zajištění až dva milióny korun, přičemž až polovina z této částky může být využita na rekonstrukci družstevního bytu. Obě akce platí do konce března 2020. Modrá pyramida se rozhodla navázat na předchozí úspěšné kampaně a i letos vstoupila do nového roku s bonusovou akcí Prémie 2 000 korun. Jedná se o slevu na poplatku za uzavření smlouvy stavebního spoření až do výše dva tisíce korun. Akce probíhá do konce února 2020.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře