Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Více než tři čtvrtiny Čechů považují stavební spoření za bezpečný a důvěryhodný produkt. Před dvěma lety přitom stavebnímu spoření věřily jen dvě třetiny lidí. Ukázal to aktuální průzkum společnosti IBRS pro ČMSS v listopadu 2015.

Klienti přitom vnímají stavební spoření jako atraktivní produkt především pro získání úvěru (69 %), ať už na koupi vlastního bydlení nebo jeho rekonstrukci. „Data z průzkumu potvrzují i zkušenosti hypotečních makléřů. Klienti si totiž dobře uvědomují, že stavební spoření může být atraktivní zejména pro nižší úvěry na rekonstrukci, kde spořitelny nevyžadují ručení nemovitostí,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

hypoteční kalkulačka

Průzkum se zabýval nejen atraktivností stavebního spoření, ale i jeho vhodným použitím. Stavební spoření je podle respondentů vhodné především pro spoření na bydlení (82 %), pro získání úvěru na rekonstrukci (76 %) nebo koupi bydlení (75 %). Klienti dále jako vhodné důvody pro zřízení stavebního spoření označili spoření pro děti nebo vnoučata, tvorbu finanční rezervy nebo spoření na penzi či na studium.

Spořitelny očekávají dobrý rok 2016

Stavební spořitelny jsou s výsledky spokojené. Například Českomoravská stavební spořitelna, která má na českém trhu stavebního spoření největší podíl úvěrů vůči vkladům, loni zvýšila objem poskytnutých úvěrů o sedm procent. Silný rok zaznamenala i u nových smluv, přestože vývoj počtu nových smluv v loňském roce negativně ovlivnilo rozhodování opatrovnických soudů o ukončení dětských smluv. „Za nárůstem úvěrování jsou především nízké úrokové sazby. Úvěry ze stavebního spoření jsou nyní historicky nejlevnější, předpokládáme, že na podobně nízkých úrovních zůstanou sazby i v letošním roce,“ prohlásil Manfred Koller, místopředseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny. V roce 2016 počítá spořitelna s růstem v nově uzavřených smlouvách, růst by se měl pohybovat v řádu do 10 procent. U úvěrů je ambicí minimálně zopakovat loňský velmi úspěšný rok.  

Nebo stavební spořitelna Wüstenrot, která vykázala nejvyšší meziroční nárůst úvěrových obchodů o téměř 154 %. „Do roku 2016 vstupujeme s ambiciózními plány dalšího růstu úvěrových obchodů a věříme, že plně využijeme oživení trhu, které s sebou přináší celková ekonomická situace v Česku,“ říká Kurt Scheuermann, člen představenstev společností Wüstenrot.

Hypotéka nebo stavební spoření?

Vhodnost využití každého finančního produktu je třeba pečlivě zvážit. "Renomovaný hypoteční makléř dokáže klientovi doporučit vhodné řešení, a to s ohledem na cenu produktů i potřeby klienta," říká Petra Horáková Krištofová. Rozdíly ve výši splátek plynoucí z různých poplatků a úrokových sazeb pak snadno spočítá naše srovnávací hypoteční kalkulačka.

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka