Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - září 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,83 %     Brokerindex: 5,65 %    Úspora:  98 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Celé Česko šije roušky, na střechu nad hlavou je ale také třeba myslet. Přestože většinu lidí nyní zajímá především ochrana zdraví proti koronoviru, pro hypoteční banky se stal únor úspěšným měsícem. Objem půjčených peněz se přiblížil rekordním měsícům.

Podle ukazatelů Fincentrum Hypoindexu také zrychlil růst úrokových sazeb hypoték. Zatímco v lednu vzrostla průměrná úroková sazba hypoték jen nepatrně, konkrétně o dva bazické body, únorová data vykázala nárůst o šest bazických bodů na 2,42 %. O poznání lépe jsou na tom hypoteční úvěry sjednané hypotečními makléři. „Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, vykázal v únoru hodnotu 2,32 %, tedy o 10 bazických bodů méně, než vykazuje statistický průměr,“ konstatuje Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

„Pokud si klient požádá například o hypoteční úvěr 2,5 milionu korun se splatností 25 let prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, ušetří jen na úrocích téměř 40 tisíc korun, což není rozhodně málo. Zkušený hypoteční makléř navíc může pomoci zajistit klientovi různé výhody, které souvisí přímo s jeho osobní situací,“ doplňuje Petra Horáková Krištofová. Ostatně svoji konkrétní úsporu si lze jednoduše ověřit na naší hypoteční hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Klienti si půjčili více peněz

Tři měsíce poklesu, nyní růst i v objemu poskytnutých hypoték. V únoru půjčily hypoteční banky o téměř 1,7 miliardy korun více než v lednu, meziroční nárůst je dokonce 7,7 miliard korun. Celkový únorový objem 18,6 miliardy korun se přiblížil rekordnímu únoru před třemi lety a stal se podle dat Fincentrum Hypoindexu druhým nejsilnějším únorem v historii sledování. Pro zajímavost, před rokem byl únorový objem poskytnutých hypotečních úvěrů necelých 11 miliard korun.  

I počet nových smluv byl únoru oproti lednu o šest set vyšší, konkrétně 7 092, meziroční nárůst pak přes dva tisíce hypoték. Za poslední rok také významně vzrostla průměrná výše hypotéky, o téměř 425 tisíc korun na nynějších 2 617 450 korun.

Zlevní pandemie koronaviru hypoteční úvěry?

Stalo se, co nikdo z odborníků nečekal, nemoc výrazně zasáhla nejenom zdraví lidí, ale i ekonomiku na celém světě. Zatímco ještě v únoru po zvýšení základních sazeb České národní banky zdražovaly banky hypotéky, v polovině března došlo k prudkému poklesu mezibankovních sazeb kvůli obavě z dopadu pandemie koronaviru. Centrální banky snižují základní sazby, aby levnějšími úvěry podpořily ekonomiku. ČNB za poslední měsíc snížila dvakrát dvoutýdenní repo sazbu z původních 2,25 % na výsledné 1 %. Na toto razantní snížení tak budou pravděpodobně reagovat i hypoteční banky a úroková sazby by mohla zase o pár procentních bodů poklesnout. Jaké budou další kroky, záleží na vývoji situace, centrální banka je připravena i na případné další snížení základních sazeb.

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Kvůli vyhlášení nouzového stavu jsou omezeny provozní doby na pobočkách bank, hypotéky ale vyřídit lze. „Hypoteční makléř vše zvládne i na dálku a ušetří tak klientovi čas a nervy při obíhání finančních ústavů. Umí vše vyřídil on-line, což je v době omezení volného pohybu obyvatel obzvlášť výhodné,“ připomíná Petra Horáková Krištofová.  

Je tu také jedna dobrá zpráva pro ty, kteří již hypoteční úvěr splácejí. Česká bankovní asociace doporučila bankám, aby umožnily klientům, kteří se dostanou do finančních potíží kvůli epidemii koronaviru, tříměsíční odklad splátek. Většina bank doporučení vyslyšela a postiženým klientům úlevy poskytne. Negativní dopad epidemie onemocnění Covid 19 na snížení příjmů některých klientů si uvědomily i stavební spořitelny, kde lze také požádat o odklad splátek až o tři měsíce.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře