Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Srpen zachránil prázdninový pokles zájmu o hypotéky. Podle údajů Fincentrum Hypoindex se objemy i počty sjednaných hypoték zmátožily. Navíc opět klesají úroky a opět se dostáváme na rekordní úroveň.

Mírný pokles oproti červenci zaznamenal Hypoindex, který sleduje průměrnou sazbu hypoték, a ustálil se na hodnotě 1,84 %.

Ale situace v praxi je ještě lepší. Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, klesl v srpnu na hodnotu
1,71 %, což je o sedm setin procentního bodu méně než v červenci. „Zájem o hypotéky se opět probudil a nůžky mezi statistickým průměrem a sazbami hypoték v praxi se opět začínají rozevírat,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Pokud si tedy klient vezme hypotéku na dva miliony korun s 25letou splatností a konstantních podmínkách, ušetří ve skutečnosti 37 tisíc korun. Konkrétní úsporu si můžete ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

Z dat Hypoindexu vyplývá, že v srpnu si hypotéku sjednalo 9 290 klientů, což je o 1 675 více než minulý měsíc. Zmátořily se i objemy sjednaných hypoték, v srpnu se vyšplhaly na 18,1 miliardy korun, o téměř tři miliardy více než v červenci. Zajímavé je, že průměrná splátka hypotéky se splatností 20 let letos podruhé klesla pod hranici pěti tisíc korun měsíčně.

hypoteční kalkulačka

Ceny bytů a pozemků rostou

Druhé čtvrtletí roku 2016 bylo ve znamení růstu cen nemovitostí. Ceny bytů a pozemků vzrostly nejrychleji za dobu existence indexu cen nemovitostí Hypoteční banky (HB INDEX), tedy od roku 2010. Ceny bytů za druhé čtvrtletí letošního roku připsaly 2,3 procentního bodu. Pozemky rostly dokonce ještě více, o 2,9 procentního bodu. Růst cen rodinných domů se naopak mírně zpomalil, o 0,6 procentního bodu.

Jaký bude podzim?

Odborníci se shodují, že by sazby hypoték měly být s největší pravděpodobností ještě nižší. „Nahrává tomu nadále uvolněná měnová politika České národní banky a navíc snaha bank ulovit nové klienty na hypotéky ještě podle starých pravidel. Od prosince totiž vejde v platnost nový zákon o spotřebitelském úvěru, který se dotkne také hypoték,“ uvádí Petra Horáková Krištofová.
Ještě dříve však nastane omezení takzvaných stoprocentních hypoték. Již od října klesne podle doporučení ČNB výše poskytovaného hypotečního úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti (LTV) ze 100 na 95 %. Banky však zvýšený zájem klientů o stoprocentní hypotéky nezaznamenaly, ostatně podle jejich údajů byl i v minulosti o tento typ hypoték zájem spíše marginální.

Co je nového u hypotečních makléřů

Naši hypoteční makléři vám rádi představí speciální akce. Moneta Money Bank nabízí od 5. září Pružnou hypotéku s nižší úrokovou sazbu a možností předčasně splatit až 50 % hypotéky ročně zdarma. Banka navíc garantuje úrokovou sazbu 1,75 % ročně u úvěrů nad jeden milion korun. Úroková sazba může být ještě nižší, protože se u této hypotéky počítají úroky z rozdílu mezi nesplacenou částí úvěru a zůstatkem na běžném účtu. Čím více má klient na běžném účtu, tím méně zaplatí za hypotéku. Díky tomu lze sazbu hypotéky snížit až na 1,4 %. Dále si klient může sjednat službu Flexibilita splátek, která jej opravňuje během splácení úvěru požádat banku o posouzení snížení splátek a prodloužení splatnosti úvěru.

V Raiffeisenbank odstartovaly 19. září jako každý rok již tradiční „Hypodny“. Na zájemce čeká při podání žádosti o hypoteční úvěr do 11. listopadu zvýhodněná úroková sazba a při podpisu smlouvy s fixací alespoň na tři roky do konce listopadu bonus 4 000 korun. Kdo si během „Žlutých týdnů“ v Raiffeisen stavební spořitelně sjedná úvěr, stavební spoření nebo si navýší cílovou částku, může se zapojit do soutěže o ceny. Podmínkou pro účast v soutěži je zaplacení úhrady za uzavření smlouvy nejpozději do 15. listopadu a odpověď na tipovací otázku. Soutěž začíná 19. září a potrvá do 31. října. UniCredit Bank nabízí od září historicky nejnižší úrokovou sazbu hypotéky pro fixace na 3, 5, 7 a 10 let, která začíná na hodnotě 1,29 % ročně. Air Bank nově nabízí u refinancování hypotéky pětiletou fixaci se sazbou 1,89 % ročně. Tuto sazbu hypotéky dostane každý bez jakýchkoli podmínek.  
Jestli jsou tyto nabídky bank výhodné právě pro vás, to vám rádi a zdarma spočítají naši hypoteční makléři.

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka