Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Jestli splácíte hypotéku a blíží se vám fixace, logicky vám v dnešní nízkoúrokové době banka nabídne na další období nižší úrokovou sazbu a s ní spojenou nižší splátku.

Leckdo zauvažuje tak, že je teď ideální doba zachovat si výši splátky, zkrátit tak dobu splácení a hypotéky se co nejdříve zbavit. Ale co to zkusit jinak?

Splatit hypotéku rychle nemusí být výhodné

„Z ekonomického hlediska je výhodnější neměnit dobu splácení hypotéky, dále platit nižší splátku a rozdíl investovat,“ radí webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová. Ušetřené finanční prostředky vám totiž mohou vydělat další peníze, které můžete použít třeba na nové vybavení domácnosti, rekonstrukci, vysněnou dovolenou, nové auto nebo na studium dětí.

hypoteční kalkulačka


Můžeme si to ukázat na konkrétním příkladu. Pokud nyní například splácíte měsíčně 15 tisíc korun a nová výše splátky bude jen 10 tisíc, budete mít najednou každý měsíc volných pět tisícovek, ročně je to 60 tisíc. Co s nimi? Můžete je třeba investovat do podílových fondů. Když získáte novou sazbu hypotéky dvě procenta s fixací na pět let a ušetřených pět tisíc ze splátky budete posílat do vyváženého fondu s investičním horizontem také pět let, lze očekávat výnos čtyři až šest procent ročně. Rozdíl v úrocích pak bude váš zisk.  

Hypoteční makléř poradí

Faktem ale je, že každý jedinec má rozdílný přístup k zadlužení: "Je mnoho lidí, kteří zvolí variantu ´rychle splatit´, protože skutečnost, že jsou zadlužení, je jim nepříjemná," míní Petra Horáková Krištofová.

„O nové nabídce banky se poraďte nejlépe se zkušeným hypotečním makléřem, v současné době je dobré zvolit delší fixaci, a to s ohledem na výhodné úrokové sazby,“ doporučuje Petra Horáková Krištofová a dodává, že klienti uvažující o brzkém prodeji nemovitosti či rychlém splacení dluhu, by se měli zajímat o speciální produkty zaměřené na předčasné splacení hypotéky. I s tímto klientům nejlépe pomůže renomovaný hypoteční makléř.

 

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka