Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - prosinec 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,98 %     Brokerindex: 5,79 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Hypoteční banky si vybraly volno už před prázdninami, žádné velké změny se nekonají. Úrokové sazby hypoték rostou jen minimálně, zájem klientů je stabilní.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu poskočila v červnu průměrná úroková sazba hypoték jen nepatrně, o 0,01 procentního bodu oproti květnu, a dosáhla hodnoty 2,04 %. Brokerindex, který sleduje vývoj ceny hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se v červnu ustálil na hodnotě 2,00 %, což je o 0,04 % méně, než je statistický průměr. 

„Úrokové sazby makléřů se v červnu netradičně přiblížily průměru na trhu,“ komentuje výsledky Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz, a vysvětluje. „Makléři v posledních měsících registrují nárůst klientely, která nedosahujé na tzv. "prime" sazby, tedy na nejnižší sazby na trhu. Jde o průměrně bonitní klienty, kteří se vlivem zpřísňujících se podmínek raději obrací na makléře, aby kvůli neodborně zvolenému produktu nebyli bankou zbytetčně odmítnuti.“

Banky zatím nijak dramaticky nezdražují, spíše si jen zvyšování úrokových sazeb oťukávají a jejich nabídky jsou nyní vzácně vyrovnané. „Pokud se někde rozdíly objeví, najdeme je především ve specializaci na konkrétní délku fixace,“ doplňuje Petra Horáková Krištofová. Ačkoli jsou sazby vyšší než na začátku roku, stále jsou velmi výhodné a doba pro pořízení hypotéky velmi příznivá.

hypoteční kalkulačka

Zájem klientů o hypotéky je stabilní

Objemy a počty sjednaných hypoték kopírují podle dat z Hypoindexu květnová čísla. V červnu si do banky přišlo pro hypotéku bez mála 11 tisíc klientů, což je jen o necelou pětistovku více než v květnu. Podobně na tom byly i objemy. Lidé si v šestém měsíci letošního roku sjednali hypotéky v objemu za 22,2 miliardy korun. Objemy v meziměsíčním srovnání vzrostly jen o miliardu.

I když byl červen, co se týče objemu a počtu sjednaných hypotečních úvěrů, za letošní rok nejlepší, loňské rekordy nepřekonal.
Čím se však může rok 2017 už nyní pochlubit, je pololetní součet. Loni bylo za půl roku sjednáno 55 266 hypotečních úvěrů za 106,7 miliardy korun. Letos jsou celkové počty vyšší o 2 911 smluv a objemy vyhrály o 12 miliard korun. Že by byl letošní rok zase rekordní?
Zajímavostí je, že od listopadu 2016 průměrná výše hypotéky neklesla pod dva miliony korun. Lidé si tedy stále půjčují vyšší částky.

Co nového u hypotečních makléřů

Už v červnu se ke zlevnění hypoték odhodlala Česká spořitelna. Snížila úrokové sazby pěti, osmi a desetiletých fixací o 0,2 procentního bodu. Fixaci na pět a osm let lze nyní získat od 1,99 % a na deset let od 2,09 %. Akce měla původně skončit 9. července, ale banka se rozhodla prodloužit hypoteční slevy až do konce července 2017.
Ke drobnému zlevňování se přidaly i další banky, například Expobank, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank či Wüstenrot.

Stavební spořitelny sází na odměny a větší flexibilitu. Například Českomoravská stavební spořitelna tak bude ve 3. čtvrtletí odměňovat klienty včetně dětí a mladých do 26 let prémií 1 000 korun za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Stavební spoření také bude více flexibilní, bude jej možné bez sankcí ukončit již po třech letech.

hypoteční kalkulačka

Raiffeisen stavební spořitelna zase prodlužuje akci u překlenovacích úvěrů HYPOsplátka a REKOpůjčka. Při jejich uzavření až do 31. srpna 2017 klienti nehradí žádný poplatek za uzavření nové smlouvy o úvěru nebo související smlouvy o stavebním spoření. K nové smlouvě budou mít klienti navíc vedení účtu stavebního spoření zdarma, a to po celou dobu platnosti smlouvy o úvěru. Další akcí trvající až do konce tohoto srpna je bonus pro děti a mladé do 20 let. Při uzavření nové smlouvy o stavebním spoření při cílové částce 100 tisíc korun nebudou klienti platit poplatek za uzavření smlouvy.

Jestli jsou novinky výhodné právě pro vás, vám kvalifikovaně a bezplatně prozradí naši hypoteční makléři. 

 Zeptat se makléře