Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - prosinec 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,98 %     Brokerindex: 5,79 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Podle Fincentrum Hypoindexu se drží průměrný úrok hypoték těsně nad hranicí dvě procenta. Listopadová sazba oproti říjnu dokonce spadla z 2,12 na 2,09 %.

Že jsou stále velmi dobré podmínky pro uzavření nové smlouvy, svědčí i data z Brokerindexu, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaný vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů. V říjnu po dlouhé „jedničkové“ době lízl dvě procenta, v listopadu vykázal hodnotu 2,04 %. "K hypotečním makléřům v listopadu zamířilo výrazně více klientů, kteří měli zájem o tzv. 100% hypotéky, které jsou dražší. Proto Brokerindex za měsíc listopad vykázal vyšší hodnotu než v říjnu," vysvětluje Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

I tak se hypotéky u hypotečních makléřů pořizovaly levněji než ukazuje Hypoindexem měřený celý trh. Při uzavření dvoumilionové hypotéky na 25 let a konstantních podmínkách tak klienti hypotečních makléřů ušetří 15 tisíc korun. Ostatně to si lze snadno ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

„Listopadová čísla ukázala, že žádné dramatické zdražení hypoték není na pořadu dne. Dobrou zprávou pro klienty je i fakt, že zatímco na jaře dosahovaly nízkých sazeb některé banky díky nejrůznějším akcím, dnes je trh vyrovnaný, pod dvě procenta se lze dostat u více bank. Na extrémy tak narazí klienti méně často,“ komentuje situaci Petra Horáková Krištofová a dodává, že v příštím roce by měly poměrně příznivé úroky vydržet.
Kromě sazby se poklesu dočkala i průměrná půjčená částka. Ta se dostala na podobnou hodnotu jako v srpnu, tedy na 1,844 milionu korun.

Zájem klientů roste

A jak to podle údajů Hypoindexu vypadalo v listopadu s počty uzavřených smluv a objemy půjčených peněz? Na sklonku roku se dostaly počty i objemy hypotečních úvěrů na červencová čísla. Přestože koncem roku lidé většinou řeší jiné nákupy než hypotéku, letos zájem o hypotéky nepolevil. V listopadu si hypotéku sjednalo o pětistovku více klientů než v říjnu, přesně 9 032. A vyšplhaly se i objemy, předposlední měsíc v roce banky rozpůjčovaly 16,65 miliardy korun.
A že bude celý rok 2015 rekordní, očekává i Asociace hypotečních makléřů. Podle jejích odhadů dosáhne v letošním roce úrovně kolem 180 miliard korun, což je zhruba pětinový nárůst proti dosud rekordnímu roku 2013.

Banky se do akcí nehrnou, prodeje bytů přesto stoupají

Ani pod stromeček se klienti nedočkají nějakých výrazných slevových akcí. Bankám totiž stačí, že je zájem klientů o hypotéky dostatečný. Některé podzimní akce pokračují i v prosinci, například Raiffeisenbank nabízí úrokové zvýhodnění až 1,2 procentního bodu ze standardně nabízené sazby v rámci podzimních „Hypodnů“ ještě do 18. prosince letošního roku. Slevu z úrokové sazby až 0,4 procentního bodu na Australskou hypotéku lze stále získat u Hypoteční banky.

Za zmínku stojí novinka UniCredit Bank, která od začátku prosince snížila úrokové sazby u tříleté a pětileté fixace pro hypotéky do 85 % hodnoty nemovitosti, nově začínají na 1,59 % či akce GE Money Bank, která nabízí k hypotéce půjčku 100 až 900 tisíc korun na cokoliv s úrokem začínajícím na hodnotě 2,74 %. Jestli jsou tyto hypoteční produkty vhodné právě ve vašem případě, vám rádi sdělí naši hypoteční makléři.

A nejsou to jen nízké sazby, které přivádějí lidi pro nové hypotéky, ale i stále příznivá dostupnost vlastního bydlení. Veliký zájem o hypotéky se odráží i v nárůstu prodeje nových bytů. Podle ředitele společnosti HYPOASISTENT Pavla Bultase lidé už nevyčkávají, a pokud zvažovali pořízení bytu či domu, dělají to právě nyní. Zároveň domácnosti svoji budoucnost vidí optimističtěji a nebojí se kvůli pořízení bydlení zadlužit. Tato pozitivní nálada se projevuje především na pražském trhu s novými byty, který letos míří k rekordní sedmitisícové hranici.

Požádat makléře o radu